• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Hamšikovi problemi u Kini: Ovo ništa ne valja!

Izvor mondo.ba

Bivši kapiten Napolija se teško navikava na život u Kini.

Ne ide sve kako treba za Mareka Hamšika!

Slovak je sredinom februara ove godine postao član kineskog Dalijan Jifanga, koji je na ime obeštećenja Napoliju uplatio 20 miliona evra.

Iskusni, 31-godišnji vezista je potpisao trogodišnji ugovor vrijedan devet miliona evra po sezoni, ali je za vikend izostavljen iz ekipe u meču protiv Pekinga, a najveći problem mu je to što ne poznaje jezik.

"Nikada u karijeri se nisam susreo s nečim ovakvim. Prvo, nisam zadovoljan kako igram i teško mi je zbog toga, uvijek sam davao sve od sebe, ali ovo jednostavno ništa ne valja. Drugo, velika je razlika između fudbala u Evropi i Kini, ali ću se pokušati adaptirati što je prije moguće. Najveći problem mi je komunikacija koja praktično ne postoji na terenu jer se sa saigračima jedino mogu sporazumijeti rukama. Problem je to što ne znam kineski jezik", rekao je Hamšik.

Njemu društvo u ovom klubu mu pravi reprezentativac Belgije i bivši igrač Monaka i Atletiko Madrida - Janik Karasko.

"Što se tiče kluba u kojem igram, Dalijan ima puno prostora za napredak. Najvažnija je lojalnost i ja ću se potruditi da sa svoje strane pomognem koliko god je to moguće", istakao je Slovak.

Hamšik je 12 godina proveo pod Vezuvom, te sa 520 nastupa, na kojima je postigao 121 gol i upisa 111 asistencija, postao apsolutni rekorder kluba sa stadion San Paolo.

Osvojio je dva Kupa Italije, postigavši i gol u finalu protiv Juventusa 2012. godine, dok se dvije godine kasnije okitio i trofejom u italijanskom Superkupu. U Napoli je stigao 2007. godine iz Breše.

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC