Fiorentina na "mišiće", ništa bez Vlahovića

Teško su fudbaleri iz Firence slomili otpor trećeligaša Monce, koja je vodila do 80. minuta, ali je ulaskom srpskog internacionalca najavljen veliki preokret i slavlje "viole" u trećem kolu italijanskog Kupa. Debitovao i Aleksa Terzić.

Teškom mukom fudbaleri Fiorentine izborili su plasman u četvrtu rundu Kupa Italije, nakon što su poslije velikog preokreta u posljednjih 10 minuta susreta porazili trećeligaša Moncu 3:1 (0:1).

Gosti su poveli u 34. minutu golom Andree Brigentija i ko zna kako bi susret bio završen da u igru u 74. minutu nije ušao Dušan Vlahović.

Samo šest minuta provedenih na terenu bilo je potrebno srpskom internacionalcu da postigne gol za izjednačenje, a zatim dva minuta kasnije i za vođstvo "viole".

Konačnih 3:1 postavio je Federiko Kjeza minut prije kraja susreta.

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Aleksa Terzić, koji je ovog ljeta stigao u Firencu, debitovao je danas za Fiorentinu, dok je svih 90 minuta u ljubičastom dresu upisao i Nikola Milenković.

Fiorentinu u šesnaestini finala očekuje duel sa Ćitadelom, koja je tek u penal lutriji eliminisala Karpi. Ukoliko preskoči i ovu prepreku, u osmini finala igraće sa Atalantom.

Bolonja, čiji direktan prenos putem TV-a iz bolničke sobe je posmatrao Siniša Mihajlović, lako je slavila u gostima protiv Pize 3:0 i plasirala se u narednu rundu.

Udineze - Bolonja

*NAPOMENA Osam prvoplasiranih ekipa iz Serije A prošle sezone u kup takmičenje uključuju se tek od osmine finala.