Prva liga RS: Novi trijumfi Krupe i Rudara

Gosti upisali tri pobjede – sve tri rezultatom 0:1. Jedini domaćin koji je danas slavio bila je Slavija.

Bodovno odstojanje između prvoplasirane Krupe i drugoplasiranog Rudar Prijedora ostalo je isto (tri boda) i nakon devetog kola Prve lige Republike Srpske.

Izabranici Zorana Marića uspješno su prebrodili gostovanje u Derventi kod Tekstilca upisavši pobjedu rezultatom 0:1, a čovjek odluke bio je Nikola Dujaković, koji je mrežu "krojača" zatresao u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Na izazov su odgovorili i "rudari", koji su istim rezultatom trijumfovali u Banjaluci nad Željezničar Sport timom, a trenutak odluke dogodio se u 28. minutu, kada je pogodio povratnik u tabor Prijedorčana iz tabora banjalučkog Borca Bojan Burazor.

Rezultatom 0:1 završen je još jedan meč, onaj u Brčkom, gdje je gostovala ekipa Podrinja, koja je zahvaljujući pogotku Dragana Došle iz 20. minuta prvoligaški "fenjer" prepustila upravo Brčacima.

Utakmica sa najviše golova odigrana je u Istočnom Sarajevu, gdje je Slavija nakon preokreta došla do pobjede nad Alfa Modričom. Gosti su poveli već u prvom minutu pogotkom Stefana Trivana, ali su domaći u drugom poluvremenu stigli do trijumfa pogocima Marka Markovića u 48. i Nikole Bjeloša (promašio penal u 4. minutu, op.a.) u 78. minutu.