Torino i Napoli ostali dužni - "iks" bez golova

U okršaju "siromašnog Sjevera" i "bogatog Juga" u okviru sedmog kola Serije A mreže su mirovale, a obje ekipe su upisale prvi remi u sezoni

U meču koji je poslužio kao uvertira za "Derbi Italije" koji nas očekuje sa početkom u 20:45 časova nisu se baš proslavili fudbaleri Torina i Napolija, koji su susret okončali bez pogodaka…

TORINO – NAPOLI 0:0

Očekivalo se, svakako, više u prvom poluvremenu okršaja "siromašnog Sjevera i bogatog Juga", a posebno se to odnosi na Napolitance, koji su u Torinu tražili petu ovosezonsku pobjedu.

U prvom dijelu, najbolju šansu za postizanje gola tim kojim komanduje Karlo Anćeloti imao je u 24. minutu, kada je "loptu sa očima" pred gol Torina poslao Lorenco Insinje, Fabijanu Ruizu je preostalo "samo" da je skrene u mrežu i prevari Sirigua, kojeg je ugrozio i desetak minuta ranije, ali nije to Španac uradio na najbolji način.

U gostujućem taboru, u ovom dijelu igre, izdvojio se, bez sumnje, Simone Verdi, koji je u finišu prelaznog roka iz Napolija došao na pozajmicu u Torino, uz obavezan otkup na kraju takmičarske sezone.

27-godišnji napadač se našao dva puta u izglednoj šansi, a oba puta je pogodio samo spoljni dio mreže.

U dresu Torina 83 minuta je odigrao Saša Lukić.

Prvi put se to dogodilo na isteku 15. minuta, kada se Pjotr Zjelinski okliznuo na centru, ka golu Napolitanaca je krenuo Tomas Rinkon nesebično uposlivši nakon toga Verdija kojem je popustila koncentracije u krucijalnom momentu, baš kao i u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je Aleks Meret prije Verdijednog udarca intervenisao nakon šuta Kristijana Ansaldija.

Iako se igralo nešto brže i konkretnije, nije ni nastavak ponudio mnogo toga, a viđene su dvije sjajne šanse za gol – po jedna na obje strane.

Dobru priliku da dovede domaće u vođstvo imao je u 66. minutu još jedan napadač Andrea Beloti, ali nije imao sreće da "makazice" kruniše pogotkom.

Nešto ranije Anćeloti je na teren umjesto Insinjea poslao Ljorentea, koji je mogao da se proslavi u 69. minutu.

Stigao je sa desne strane idealan centaršut, Španac je pobjegao odbrani Torina i imao "svo vrijeme svijeta" da se namjesti na udarac glavom, ali lopta na njegovu, ali i žalost saigrača i tifoza na San Paolu, ne završava tamo gdje su priželjkivali.