"Vukovi" pokazali zube, ali VAR na strani Liverpula: Novi korak ka tituli!

Gostima aplauzi, domaćinima bodovi.

I kada im ne ide - pobjeđuju, a tako se postaje šampion.

Liverpul se grčevito branio u posljednjim trenucima utakmice, ali i odbranio, odnosno savladao Vulverhempton 1:0.

Gol odluke postigao je Sadio Mane u 42. minutu, ali se već u nadoknadi prvog poluvremena zatresla i mreža domaćeg tima. Pogodak 19-godišnjeg Pedra Neta, međutim, nije priznat.

VAR je utvrdio da se Džoni Kastro, koji je asistirao portugalskom napadaču, nalazio u ofsajdu. Milimetri su odlučivali...

Sudija Entoni Tejlor konsultovao je video-tehnologiju i kod Liverpulovog pogotka, pošto je bilo indicija da je Adam Lalana rukom dodao loptu do Manea, ipak, snimak je pokazao da je u pitanju rame.

Doduše, nije provjeravan potez Van Dajka nešto ranije u istoj akciji, za koji bi se moglo ispostaviti da je bilo igranje rukom.

Liverpul je ovom utakmicom završio 2019. godinu bez poraza na domaćem terenu u svim takmičenjima

Očigledno premoreni gustim rasporedom utakmica i njihovim značajem, izabranici Jirgena Klopa u drugom poluvremenu bili su uglavnom u podređenom položaju, ali uspjeli su da ostvare cilj i odbrane svoj gol.

Liverpul sada ima 13 bodova više od drugoplasiranog Lestera, uz utakmicu manje!

"Redsi" će ponovo na teren 2. januara, kada na "Enfild" stiže Šefild junajted.