Sin bivšeg kapitena SAD ispisao istoriju: Đo Rejna najmlađi Amerikanac u LŠ

Autor mondo.ba/Anadolija

Sinoćnji meč u Dortmundu maloljetni fudbaler će vječno pamtiti

Đovani Rejna najmlađi Amerikanac u Ligi šampiona Izvor: Lars Baron/Bongarts

Borusija iz Dortmunda sinoć je trijumfovala nad Pari sen Žermenom rezultatom 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Oba gola za ''milionere'' postigao je maestralni Erling Braut Holand, a za drugi mu je asistirao 17-godišnji Đovani ''Đo'' Rejna, koji je sinoćnjim nastupom ispisao istoriju.

Naime, taletovani fudbaler rođen 13. novembra 2002. godine, koji je ove sezone već nastupio na pet bundesligaških utakmica za svoj klub, sinoć je debitovau u Ligi šampiona te ujedno postao najmlađi američki fudbler koji je zaigrao u elitnom evropskog klupskom takmičenju!

Sin Klaudija Rejne, nekadašnjeg kapitena reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država, ušao je u igru 67. minutu kod rezultata 0:0.

Dva minuta kasnije, Borusija je preko norveškog ''čuda od djeteta'' stekla rezultatsku prednost, koju je samo šest minuta kasnije anulirao Nejmar.

Ipak, nedugo potom, ''milioneri'' su imali odgovor.

Rejna je uzeo loptu na sredini terena i uposlio Holanda koji je pogodio samo dva minuta nakon Brazilčevog izjednačujućeg gola.

''Bila je to super akcija Rejne. Sjajno je to odigrao, orijentisao se sa loptom veoma brzo'', rekao je nakon utakmice trener tima iz Dortmunda Lusijen Favr.

Rejna je najmlađi Amerikanac u Ligi šampiona postao sa 17 godina, tri mjeseca i pet dana.

Prethodni rekorder bio je Arsenalov Gedion Zelalem, koji je imao 17 godina, deset mjeseci i 13 dana kada je odigrao prvu utakmicu u Ligi šampiona protiv Galatasaraja 9. decembra 2014. godine.

Inače, Đovanijev otac Klaudio je 1999. i 2000. godine nastupio za Glazgov Rendžers u osam susreta grupne faze Lige šampiona.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.