Bane Ivanović na debiju ispao od drugoligaša: Drama, penali i poraz ekipe Slavena Bilića!

Autor Mladen Šolak

Srpski internacionalac neće po dobru pamtiti svoj prvi meč od povratka u Englesku.

Branislav-Ivanovic-debitovao-za-VBA-ispao-od-drugoligasa-iz-Liga-kupa Izvor: Guliver/Getty images/ Carl Recine - Pool/Getty Images

Iskusni srpski defanzivac Branislav Ivanović (36) ponovo je u Premijer ligi, jer je potpisao za Vest Brom, ali njegov prvi nastup nije protekao prema planu.

Njegov VBA izgubio je u utorak uveče iz Liga kupa u trećem kolu tog takmičenja, i to u duelu protiv drugoligaša, Brentforda - 2:2 (6:7).

Ivanović je igrao u startnoj postavi na poziciji lijevog štopera, a zamijenjen je u 59. minutu, što je i razumljivo, jer je do prošle nedjelje trenirao individualno.

Bane je izašao iz igre tri minuta poslije gola svog saigrača Hala Robson Kanua, a minut nakon izjednačenja gostiju udarcem Emilijana Markondesa. I poslije toga je Robson Kanu pogodio za 2:1 (u 66. minutu), ali su gosti ponovo izjednačili u 73. i meč je otišao u penale.

Svi igrači su bili precizni do početka pete serije, kada vezista VBA Grejdi Dijangana nije iskoristio jedanaesterac i tu je bio kraj.

Pred Ivanovićem je sada debi u Premijer ligi, u kojoj VBA ne stoji sjajno jer ima dva poraza poslije dva kola. Prvu šansu da zaigra u najjačoj ligi na svijetu imaće u subotu, protiv kluba sa kojim je bio najuspješniji - Čelsija.