Umalo šok u Partizanovoj grupi: Turci ispustili +17 i propustili da se uključe u trku za prolaz dalje!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Još jedan tijesan poraz Bahčešehira.

Evrokup: Bahčešehir - Uniks 67-70 Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Nema ni sreće ekipa Bahčešehira u Evrokupu, opet su izgubili meč u neizvjesnoj završnici.

Sada je od turske ekipe bolji bio UNIKS, koji ih je pobijedio u Istanbulu 70:67.

Sjajno je domaćin počeo meč, pošto su poslije prvih 10 minuta igre vodili 22:7. U finišu te četvrtine njihova prednost je bila i 17 poena, ali nije Bahčešehir uspio da je sačuva do kraja meča.

Polako je UNIKS predvođen Amerikancima topio prednost protivnika da bi u finišu četvrte četvrtine uspio da preokrene rezultat i na kraju pobijedi.

Najbolji kod UNIKS-a bio je Smit sa 17, dok je Braun došao do 13 poena. Nekadašnji plej Crvene zvezde Nejt Volters je uz 8 poena dodao i 4 asistencije. Kod Turaka Grin je imao 23 poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

UNIKS je ovim trijumfom došao na drugu poziciju u grupi A, dok je Bahčešehir zakucan na posljednjem mjestu sa svim porazima.

Bahčešehir – UNIKS 67:70

Tabela: Huventud 5:0, UNIKS 4:1, Burg 3:1, Partizan 2:3, Venecija 2-3, Bahčešehir 0-7