Pulen pravi najbolji šou u ABA ligi: Ubacio je 36, vodi svoj tim ka vrhu!

Mornar zaista ima majstora na mestu plejmejkera

cedevita-olimpija-mornar-dzejkob-pulen-36-poena. Izvor: MN PRESS

Džejkob Pulen je bio u svom elementu, a kada je tako zabava je garantovana!

Sjajni šuter Mornara Džejkob Pulen ubacio je čak 36 poena na gostovanju u Ljubljani, pogađao sa osam i više metara i "povukao" svoj tim ka jako važnoj pobedi u borbi za plasman u plej-of:

Cedevita Olimpija – Mornar 88:93 (15:33, 23:22, 26:19, 24:19)

Američki as i tradicionalno jedan od najboljih napadača lige "sasuo" je pet trojki, dodao im pet asistencija i završio meč sa indeksom korisnosti 37! Važnije od toga je to da je Mornar pobedio jednog od rivala u borbi za vrh!

Od večeras, Barani su izjednačeni na tabeli sa Igokeom i Crvenom zvezdom nakon njihovog međusobnog susreta i debakla tima Dejana Radonjića. Sva tri tima imaju skor 9-2, Mega je za njima sa 9-3, a Budućnost je na 8-1.

Mornar je savladao Cedevitu (6-2) kontrolišući rezultat u "Stožicama" od početka do kraja, iako su domaći u poslednjem minutu stigli na "minus 5" poenima sa linije penala Kendrika Perija i Rajona Brauna.

Kapiten domaćih Jaka Blažič bio je uobičajeno uporan, ubacio je 24 poena uz devet skokova, ali nije uspeo da "zakuva" završnicu nakon što su gosti praktično kroz čitav meč vodili dvocifrenom prednošću. U drugoj četvrtini ona je iznosila i "plus 20" (35:15).

Mornar je i večeras napravio veliki korak ka plasmanu u plej-of, a posle sledećeg kola i gostovanja Borcu ući će u seriju utakmica na domaćem terenu. U "Topolicu" će od 3. januara dolaziti Igokea, Zadar, Zvezda i Borac, a jedino gostovanje ekipe Mihaila Pavićevića između tih mečeva biće utakmica protiv Cibone u Zagrebu, 16. januara.