Vasa i Šejn zatrpali i Žalgiris: Nestvarna serija Efesa traje - sad su treći u Evroligi!

Ne mogu da izgube u elitnom evropskom takmičenju.

Efes - Žalgiris 89:62 Evroliga Vasa i Šejn zatrpali i Žalgiris: Nestvarna serija Efesa traje Izvor: MN PRESS

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Žalgiris u okviru 29. kola Evrolige. Kao i u gotovo svim utakmicama posljednjih godina, dominirao je tandem - Vasilije Micić i Šejn Larkin.

Samo jedan poraz u posljednjih 12 mečeva i čak sedam pobjeda u nizu doveli su Efes čak na treće mjesto tabele. Iako je u jednom trenutku djelovalo da nisu sigurni učesnici plej-ofa!

Efes - Žalgiris 89:62 (26:12, 23:16, 27:20, 13:14)

Turski tim je Litvance slomio već u prvoj četvrtini kada je bilo ubjedljivih 26:12, a prednost stečenu u prvih 10 minuta meča samo su održavali do kraja. Do nove pobjede ekipu iz Istanbula nosili su Šejn Larkin sa 18 i Vasilije Micić sa 17 poena.

Uz to, srpski košarkaš je zabilježio četiri skoka i četiri asistencije, a na terenu proveo je nešto više od 30 minuta.

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Vokap sa 15 postignutih poena. Pratili su ga Grigonis, koji je ubacio 14 i Rubit sa 13 postignutih poena.