EL: Olimpijakos se kockao, ali pobijedio

Odličnom igrom u prvom poluvremenu, Olimpijakos došao do prve pobjede u Evroligi. Srbi (na obje strane) - vrlo dobri. Sve pobjede gostiju.

EL: Olimpijakos se kockao, ali pobijedio Izvor: MONDO

Poslije početnog poraza u TOP16 fazi Evrolige u Pireju, Olimpijakos je preživio na gostovanju Žalgirisu u Litvaniji.

Ekipa Dušana Ivkovića pobijedila je 71:64, ali je do trijumfa došla uz mnogo muke, jer je gotovo prokockala 24 poena prednosti iz prvog dijela meča.

Dva lica Olimpijakosa, ali i Žalgirisa u ovom meču. Grčka ekipa je, predvođena Vasilisom Spanulisom i Milošem Teodosićem, odigrala sjajno prvi dio utakmice i od 11:16, serijom od čak 29:6, na odmor otišla sa ogromnom prednošću.

Olimpijakos je u drugoj četvrtini zatvorio sve prilaze košu, praktično je "zaključao" svoj obruč, a Teodosić je šutirao nepogrešivo iz igre (dvije trojke i jednom za dva).

Početkom trećeg dijela Olimpijakos je imao velikih 45:22, ali je domaćin na krilima Martinisa Pocijusa i Bobana Marjanovića (došao iz CSKA), postepeno smanjivao razliku. Vikao je tada Ivković na svoje igrače, zatražio je dva vezana tajm-auta, ali se slika na terenu nije bitnije mijenjala.

Kapital iz prvog poluvremena, srećom po Olimpijakos, bio je veliki. Grčka ekipa je zadržavala prednost, ali se Žalgiris nije predavao. Na dva minuta prije kraja, Žalgiris je prišao na -3 (61:64), ali je Spanulis, svojom drugom trojkom na meču, odveo Olimpijakos na sedam poena prednosti i to je bio trenutak odluke.

Spanulis je bio igrač odluke, ali i igrač meča. Postigao je 17 poena i imao četiri asistencije, a Teodosić je bio odmah iza njega sa 13 poena (doduše značajno je pokvario procenat šuta u drugom dijelu). Zoran Erceg je postigao četiri poena.

Fantastični Pocijus je sa 19 poena bio daleko najbolji u litvanskoj ekipi, ali treba istaći i vrlo dobru partiju Bobija Marjanovića - 12 poena i sedam skokova.