NBA: Durantov šou u Mineapolisu, Spursi nižu

Krilni igrač Oklahome sam pobijedio Minesotu zabilježivši rekord karijere. San Antonio upisao 39. trijumf na 46 mečeva ove sezone.

NBA: Durantov šou u Mineapolisu, Spursi nižu Izvor: MONDO

Kevin Durant imao je svoj šou na gostovanju Oklahoma sitija u Mineapolisu. On je pobjedi svog tima poslije produžetka sa 118:117, kumovao sa 47 poena i čak 18 skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Krilni igrač Tandera proveo je na parketu skoro 50 minuta i sve vrijeme zabavljao publiku. Motiv više za najbolju partiju u karijeri, ali i ligi ove sezone imao je na drugoj strani - Kevin Lav pokušavao je da mu parira, okončavši duel sa 31 poenom i 21 uhvaćenom loptom.

"Durant je nevjerovatan, to je sve što mogu da kažem", istakao je Lav poslije tijesnog poraza.

U pobjedničkom timu Nenad Krstić upisao je osam koševa i tri skoka za 28 minuta, dok je Darko Miličić u suprotnom taboru zabilježio sedam poena i četiri uhvaćene lopte za 20 minuta provedenih na parketu.

San Antonio je nastavio pobjednički niz i na gostovanju Juti upisao 39. trijumf ove sezone - 112:105. Spurse su do trijumfa predvodili Manu Đinobili sa 26 poena, šest skokova i sedam asistencija, i Toni Parker koji je upisao 23 pogotka. U portaženom timu najbolji je bio Deron Vilijams sa 39 poena i devet asistencija.