NLB: Igokea gazi redom!

Košarkaši Igokee upisali su četvrtu uzastopnu, a ukupno 10. pobjedu u NLB ligi. Ovoga puta u Laktašima su savladali Budućnost m:tel rezultatom 80:70

NLB: Igokea gazi redom! Izvor: MONDO

Poslije Nimburka, Crvene zvezde i Radničkog, izabranici Slobodana Klipe nadigrali su i Podgoričane i zasluženo stigli među šest najboljih timova regionalnog takmičenja sa skorom od 10 trijumfa i devet poraza.

"Igosi" su dominirali u prvih 20 minuta i na odmor otišli sa "plus osam" (43:35), ali su gosti iz Crne Gore u trećem kvartalu dodali gas i preokrenuli vođstvo u svoju korist (59:57).

Ipak u posljednjih deset minuta, domaćin se prenuo i prelomio utakmicu na 180 sekundi do kraja kada je bilo +8 za Aleksandrovčane.

Amerikanci su bili najefikasniji kod Igokee (Donel Harvi 17, Džems Florens 13 i Brajan Čejs 12), dok su goste predvodili Vladimir Dragičević 18, Marko Simonović 11 i Suad Šehović 10.

Radnički - Zadar 97:89

TABELA: Partizan mt:s 12-7, Olimpija 12-7, Krka 12-7, Budućnost 11-8, Cedevita 11-8, Zagreb 11-8, Igokea 10-9, Radnički 10-9, Nimburk 9-10, Hemofarm 8-11, Cibona 8-11, Široki 8-11, Crvena zvezda 6-13, Zadar 5-14.