NLB: Cibonina slatka osveta

U 20. kolu NLB lige Zvezda poražena od Cibone 78:86, Hemofarm ubedljiv protiv Zagreba, poraz Radničkog u Novom Mestu.

NLB: Cibonina slatka osveta Izvor: MONDO

Zvezda je prvu pobjedu u NLB ligi ove sezone ostvarila protiv Cibone u 7. kolu. U tada fantastičnoj predstavi crveno-bijeli su slavili protiv "vukova" - 83:72.

Bio je to poraz koji je samo utemeljio krizu u kojoj se našao zagrebački klub.

Skoro tri mjeseca kasnije Cibona je drugi tim i polako staje na noge. Igraju bolje, uigraniji su i nazire se pobjednički mentalitet. Ovaj put, pobjeda protiv Zvezde u "Draženovom domu" ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje - 86:78 (27:13, 22:22, 19:17, 18:26).

Beograđani su u Zagrebu, kao i prije sedam dana protiv Krke u Beogradu, opet pokazali dva lica. Prvo su izbjegli katastrofu, jer je Cibona u drugoj i trećoj četvrtini konstantno imala prednost između 15 i 20 poena (najveća 22 u 25. minutu), a onda su u posljednjoj dionici propustili priliku da uhvate priključak i meč uvedu u neizvesnu završnicu.

Zvezda je polako topila prednost domaćina, da bi u 36. minutu pogocima Rikarda Marša sa linije slobodnih bacanja prišla na svega sedam poena zaostatka, a malo kasnije, nakon trojke Vujadina Subotića, i na minus šest.

Učinici Mihaila Uvalina imali su posjed lopte tri minuta prije kraja pri rezultatu 71:78, ali se Strahinja Milošević spetljao. Bio je to prelomni momenat, Cibona više nije imala "vodu u ušima", a Zvezda snage za još jedan udarac.

Ovako, crveno-bijeli ni poslije osam utakmica u gostima protiv Cibone ne znaju za pobjedu. Tačnije "vukove" nisu pobijedili punih osam godina! Zvezdi je ovo 14. poraz u regionalnom takmičenju u sezoni, dok je hrvatska ekipa zabilježila devetu pobjedu.

Najbolji akter meča bio je fenomenalni Rikardo Marš, jedini dvocifreni u gostujućoj ekipi sa 26 poena. Na drugoj strani Bogdanović je ubacio 20, a Radošević 17 poena.

CIBONA: Radošević 17, Stipčević 6, Krapić 4, Rozić 14, Bogdanović 20, Lalić 6, Filipović, Zubčić 3, Vragović 2, Everet, Giriček 8, Vrbanc 6.

ZVEZDA: Bakić, Nedović 6, Radosavljević 5, Nikolić 8, Subotić 9, Drča, Lešić 8, Balaban, Marš 26, Cvetković 5, Jang 9, Milošević 2.

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca izgubili su u Novom Mestu od Krke sa 73:88 (19:24, 20:17, 26:28, 8:19) u utakmici 20. kola Jadranske lige.

Najzaslužniji za trijumf domaćina bio je Goran Ikonić sa 18 poena, a jedan poen manje postigao je Jure Balažić. U kragujevačkoj ekipi najuspješniji je bio Enton Gedefors sa 25 poena, a Marko Čakarević je postigao 11 poena.

Radnički se dobro držao u duelu sa favorizovanim domaćinom tri četvrtine, da bi u posljednjem periodu bio viđen rasplet u korist Krke.

Bez Majkla Lija, koji je od početka sezone glavni oslonac u napadu ekipe koju sa klupe predvodi Miroslav Nikolić, Šumadinci nisu imali puno razloga za optimizam u duelu sa veoma disciplinovanim slovenačkim prvakom.

Hemofarm je u Vršcu pred oko 2.000 gledalaca deklasirao Zagreb - 98:81 (21:21, 35:20, 25:14, 17:26). Utakmica je bila u egalu samo u prvoj četvrtini, ali je u drugoj na parketu postojao samo jedan tim - Hemofarm. Domaćini su drugih deset minuta postigli čak 35 poena, a primili 20.

Zanimljivo da su "farmaceuti" već na poluvremenu ubacili 56 poena.

Miljan Pavković postigao je 16 poena, a još četvorica u domaćoj ekipi imala su dvocifren učinak. Mladen Jeremić ubacio je 13 poena, dok su Boris Savović i DŽerom DŽordan dodali po 12 poena.

Najefikasniji u zagrebačkoj ekipi bio je DŽošua Hejtvelt sa 23 poena, a tri poena manje postigao je Luka Žorić sa 20 poena. Zagrepčani su bolji procenat imali za tri poena nego za dva (13/31 za dva - 13/28 za tri).