LIGA 13: Borac preslušao „studente“

U derbiju 20. kola košarkaške Lige 13 Borac Nektar ubjedljivo savladao sarajevsku Bosnu 79:63 (23:11, 27:18, 15:15, 14:24). “Pivari” imali i “plus 28”.

LIGA 13: Borac preslušao „studente“ Izvor: MONDO

Košarkaši Borac Nektara nastavili su trijumfalni niz u 2011. godini savladavši u "Boriku", pred 1.500 gledalaca, direktnog konkurenta za prvo mjesto u Ligi 13, sarajevsku Bosnu, rezultatom 79:68.

Mogao je Borac i do ubjedljivije pobjede pošto je u pojedinim trenucima utakmice utakmice imao i 28 prednosti, ali ovim trijumfom nad direktnim rivalom “pivari” su istakli kandidaturu za prvo mjesto pred Ligu 6.

Gosti iz Sarajeva uspjeli su samo da povedu 2:0, a poslije toga Borac je vrlo brzo došao do “plus 5”, a do prvog odmora i do prednosti od 12 poena.

Još silovitije domaći su krenuli i u drugom periodu, igra Bosne se raspala, Borac Nektar to apsolutno iskoristio i do poluvremena stekao visokih 21 poen prednosti (50:29).

U trećoj četvrtini Borac Nektar je imao veliku priliku da "pregazi" protivnika došavši i blizu 30 poena prednosti, ali su “studenti” ipak uspjeli da smanje zaostatak na 21 poen do početka posljednje četvrtine, u kojoj su igrači Dejana Parežanina iskoristili opuštanje Borčevih igrača i do kraja meča prišli na 11 poena za konačnih 79:68.

Borac Nektaru ovo je bila 14. pobjeda u sezoni, a sljedeći rival u Ligi 13 biće tuzlanska Sloboda. Taj meč na programu je 26. februara u dvorani "Mejdan" u Tuzli.