NBA: Lebron "melje" sam!

Džejms upisao 41 poen - više nego dva najefikasnija igrača Indijane zajedno. Imao i 13 skokova i osam asistencija.

NBA: Lebron "melje" sam! Izvor: MONDO

Indijana je na gostovanju u Majamiju ozbiljno prijetila domaćinu, ali je onda "konce igre" preuzeo Lebron Džejms!

Pejsersi su predvođeni Rojom Hiberton (20 poena, 10 skokova) i Denijem Grendžerom (19 pogodaka) kontrolisali meč do posljednje četvrtine, stigavši i do 14 poena viška. Ipak, Lebron je krenuo da zatrpava koš Indijane u posljednjem kvartalu i skorom 27:15 i definitivno je omogućio preokret svom timu.

On je duel okončao sa 41 pogotkom, 13 skokova i osam asistencija, postigavši više poena nego dva najefikasnija protivnička igrača zajedno, i obezbijedio Hitu sedmi trijumf u nizu, 38. ove sezone.

Kris Boš dodao je 19 pogodaka, a Dvejn Vejd 17.

Oklahoma je propustila veliku priliku da pred svojim navijačima upiše trijumf protiv Memfisa. Šansu u finišu regularnog dijela meča (95:95) nije iskoristio Kevin Durant iz dva pokušaja, a zatim je i u produžetku promašio slobodna bacanja.

Gosti su na kraju slavili sa 105:101, a najzaslužniji za to bili su Zek Rendolf sa 31 poenom, 14 skokova i četiri asistencije, kao i Toni Alen, koji je zabeležio 27 poena.

Kod domaćih, uz Duranta, koji je okončao duel sa 31 poenom i 10 uhvaćenih lopti, Nenad Krstić upisao je osam poena i devet skokova za 28 minuta provedenih na parketu.