KUP KORAĆA: Partizan lako, Radnički jedva

Crno-bijeli i Kragujevčani sastaće se u petak u polufinalu pošto su savladali Mega vizuru (80:65) i OKK Beograd (82:80).

KUP KORAĆA: Partizan lako, Radnički jedva Izvor: MONDO

U polufinalu Kupa Radivoja Koraća, čiji se završni turnir održava u Železniku, u petak će se sastati Partizan - Radnički Kragujevac (20,30) i FMP - Crvena zvezda (18,00).

Domaćin i crveno-bijeli su prve prepreke srušili još u srijedu, a dan kasnije su to učinili i branilac trofeja i Kragujevčani.

Drugog dana takmičenja plasman u narednu rundu obezbijedili su favorizovani učesnici NLB lige protiv srpskoligaša. Međutim, Radnički se namučio protiv OKK Beograda dok su crno-bijeli imali problema samo u prvoj četvrtini:

Partizan - Mega vizura 80:65 (11:19, 32:13, 21:22, 16:11)

Tim Vlade Jovanovića opušteno je ušao u meč, što je autsajder iskoristio i dominirao u prvoj četvrtini. Mega vizura je povela 7:2, zatim i 19:10.

Šampion je za prvih deset minuta dao samo 11 poena!

Na početku druge dionice srpskoligaš je imao čak deset poena prednosti - 23:13 (12. minut).

Međutim, tada je parni valjak dao gas.

Serijom 10:0 za čas je stigao do izjednačenja, u 16. minutu i poveo 27:26 i nije se zaustavio. Na poluvremenu je vodio čak 43:32.

Dakle, Partizan je za osam minuta napravio 30:9.

U tom periodu blistao je Raško Katić, koji je u prvom poluvremenu dao 16 poena, uz samo jedan promašaj iz igre (7/8) i imao šest skokova, od kojih četiri u napadu.

Najveću podršku je imao u Nejtanu Džavaiju, koji je za samo četiri minuta u igri, dodao deset poena.

Ipak, crno-bijeli su imali još jedan period opuštanja u nastavku. Dozvolili su protivniku da u 27. minutu priđe na samo pet poena - 54:49, a zatim i 56:51. Međutim, trojka Branislava Đekića i dvojka Jana Veselog vratili su favorita na "plus 10". I tada je otklonjena svaka neizvjesnost, jer je Partizan kasnije rutinski odradio posao.

Katić je ostao najefikasniji, ali je u drugom poluvremenu na svoj konto dodao samo još dva poena (ukupno 18) i četiri skoka (ukupno deset). Veseli je dao 13 poena, uz sedam skokova, Gist je ubacio devet poena i deset puta uhvatio loptu... Džavai je utakmicu završio sa 11 poena.

Kod Mega vizure najbolji je bio Nikša Nikolić sa 15 poena.

PARTIZAN: Džerels 8, Kecman 4, Jaramaz 3, Lučić 2, Milosavljević 4, Katić 18, Džavai 11, Bešović 3, Božić 2, Gist 9, Veseli 13, Đekić 3.

MEGA VIZURA: Milisavljević 4, Riboškić, Nikolić 15, Cvetković 3, Matović 5, Micić 12, Luković 3, Bojić 1, Cantekin 8, Reljić 1, Vujović 2, Jelovac 11.

RADNIČKOM UMALO VERESIJA

Radnički je među četiri najbolja došao pobjedom nad OKK Beogradom - 82:80 (30:16, 17:21, 17:19, 18:24).

U pobjedničkom sastavu najbolji su bili Vladan Vukosavljević sa 19 poena i devet skokova i Majkl Li sa dva poena i jednim skokom manje.

U poraženom timu Dragan Zeković je ubacio 21 poen i imao devet uhvaćenih lopti.

Pred nekoliko stotina gledalaca u hali u Železniku, tim Miroslava Nikolića krenuo je silovito, već u uvodnim minutima napravio veliku razliku 14:4, koju je održavao do kraja prve dionice - 30:16.

Međutim, "klonferi" su se trgli i već na početku druge četvrtine "otopili minus" na samo pet poena - 31:36. Da se na poluvrijeme ode sa značajnijom prednošću Kragujevčana pobrinuo se Marko Špica - 47:37.

Srpskoligaš je i u nastavku uspijevao da održi priključak. Doduše, učesnik NLB lige je tokom trećeg kvartala ponovo stigao do "plus 10", ali se "klonferi" nisu predavali.

Od starta posljednje dionice uspevali su da se održe na pet-šest poena zaostatka, da bi u posljednjem minutu stigli na 76:78.

I tada je počela drama...

Stiven Marković je bio pogodio za 80:76, a na drugoj strani je Dragan Mitrović promašio šut za tri poena.

Mitrović se odmah zatim iskupio osvojenom loptom i asistencijom za Slobodana Dunđerskog - 78:80.

Potom je Majkl Li stao na liniju slobodnih bacanja i pogodio jedno, na drugoj strani Dunđerski oba - 80:81. Još jedan košarkaš Radničkog je imao polovičan učinak sa penala, Marković, ali je to bilo dovoljno za pobjedu (82:80), jer Uroš Lučić nije pogodio posljednji šut.

RADNIČKI: Li 17, Maksimović 4, Miletić 5, Marković 15, Mijatović 2, Gedefors, Drašković, Aleksić 6, Špica 14, Stojačić, Rakić, Vukosavljević 19.

OKK BEOGRAD: Mitrović 5, Đurica, Lučić 8, Dimitrijević, Milovanović 2, Stanojević 12, Knežević 2, Zeković 21, Vasić 2, Tanasković, Živković 17, Dunđerski 11.