NBA: Kobi pokvario slavlje Alenu

Lejkersi pobijedili u Bostonu 92:86, a Rej Alen postao rekorder po broju postignutih trojki.

NBA: Kobi pokvario slavlje Alenu Izvor: MONDO

Lejkersi su se revanširali Bostonu za poraz u prvom međusobnom duelu u sezoni, odigranom u januaru. Tada su se Seltiksi radovali u Los Anđelesu (109:96) iako je Kobi Brajant postigao 41 poen.

U noći između četvrtka i petka Brajant je imao skoro duplo manji učinak (23 poena), ali znatno efektniji, jer je 20 poena dao u drugom poluvremenu i poveo aktuelnog šampiona do pobjede nad "vječitim rivalom" - 92:86.

Tako je pokvario slavlje Reju Alenu, koji je ubacivši dvije trojke u prvoj dionici, prestigao Redžija Milera na "vječnoj listi" trojkaša - 2.560. A nekadašnja zvijezda Indijane je bila u hali, Miler je komentarisao utakmicu za TNT.

"Malo mi je neprijatno što se digla tolika prašina oko rekorda. Ipak, bio je to sjajan momenat, koji ću pamtiti dok sam živ", izjavio je Alen.

Međutim, on je do kraja pogodio samo još jednu trojku, jer ga je Brajant rano natjerao u problem sa prekršajima i poslao na klupu.

Odličan u pobjedničkom timu bio je i Pau Gasol, sa 20 poena i 10 skokova, dok je Endrju Binam dodao 16 poena, uz devet uhvaćenih lopti.

S druge strane, Rej Alen je dao 20 poena, Pol Pirs je dodao 16, Redžon Rondo je, pored 12 poena, imao i 10 asistencija i 5 skokova, Kevin Garnet je 11 puta uhvatio loptu...

Bez dvojice O'Nila, Šakila i Džermejna, Boston je bio inferioran u skoku (36-47).

Imao je domaćin i 15 poena prednosti u prvom poluvremenu, a na odmor je otišao sa "plus osam" - 53:45.

Međutim, po povratku na parket Lejkersi su napravili seriju 10:0. Upravo su u tom periodu prelomili meč - treću četvrtinu dobili su rezultatom 27:15.

"Počeli smo da igramo odbranu u trećoj dionici, prestali smo da kasnimo u rotaciji, a Kobi se zagrijao", pojasnio je Binam.

Poslije meča Lamar Odom (12 poena, 10 skokova) dobio je osam kopči iznad desnog oka.

Denver je u dramatičnoj završnici savladao Dalas - 121:120.

Junak večeri bi bio Karmelo Entoni (42 poena) da Aron Aflalo nije pogodio šut sa zvukom sirene za trijumf domaćina.

"Pogađao sam iz raznih pozicija, ali nikada sa zvukom sirene", priznao je Aflalo.

Gosti su imali devet poena prednosti nepuna tri minuta prije kraja.

Vladimir Radmanović je za 12 minuta postigao dva poena i imao četiri skoka u porazu Golden stejta na gostovanju Finiksu - 88:112.