Barsa i Perović uzeli Kup kralja

Katalonci usred Madrida očitali novu lekciju košarkašima Reala - 68:60 u finalnoj utakmici (19:17, 11:13, 18:13, 20:17).

Barsa i Perović uzeli Kup kralja Izvor: MONDO

Španski kup i ove godine ide u Kataloniju!

Barselona je porazila svog najljućeg rivala na njegovom parketu i dokazala da je bez premca u Španiji, mada nije zvanični prvak te zemlje.

Alan Anderson bio je daleko najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena, Erazem Lorbek dodao je devet, Terens Moris osam... Katalonci su počeli da grade prednost sredinom treće četvrtine, da bi u finišu poveli sa rekordnih 64:49.

Real je zaprijetio serijom 7:0 (64:56), imao šansu da minut i po prije kraja priđe još bliže, ali je Riki Rubio presjekao pas Serhija Rodrigeza, a Huan Karlos Navaro otklonio i posljednju dilemu.

Kosta Perović dao je skroman doprinos sa dva poena u finalnom okršaju, dok Novica Veličković u timu Reala nije ulazio na teren.

Ante Tomić ubacio je 12, a Pablo Priđoni deset poena za "kraljeve".

Kataloncima je ovo 22. kup, čime su se izjednačili sa Realom, do danas najuspješnijim španskim klubom. Ali dok je Barselona od 2001. trijumfovala pet puta u takmičenju za trofej Huana Karlosa Prvog, Madriđani su poslednji kup uzeli još 1993. godine.

Isti timovi prošle godine su se sastali u Bilbaou i tada je rezultat finala bio 80:61.

U nedelju je odigrana i utakmica za Kup Italije, u kojoj je Montepaski savladao Kantu rezultatom 79:72.

Ekipa iz Sijene u srijedu dočekuje Partizan mt:s u okviru četvrtog kola Top 16 faze Evrolige.