NBA: Krstić i Radmanović dobri, Vejd odličan

Krstić dao 16 poena, Radmanović 13 u pobedama svojih ekipa. Vejd ubacio 41 poen, od čega 31 u prvom poluvremenu. "Big 31" dao 90, Majami 110.

NBA: Krstić i Radmanović dobri, Vejd odličan Izvor: MONDO

Srbi su bili uspješni u NBA ligi u noći između utorka i srijede. Nenad Krstić i Vladimir Radmanović su dali doprinose pobjedama Oklahome i Golden stejta.

Kapiten "orlova" je na parketu proveo 20 minuta i ubacio 16 poena, a Oklahoma ukupno 126, odnosno 68 poena na poluvremenu za drugu pobjedu nad Sakramentom u samo nekoliko dana - 126:96.

Domaćin je rasporedio poene, pa je najefikasniji bio Dežuan Kuk sa "samo" 20 poena, Kevin Durant je dodao 17, Rasel Vestbruk deset, ali sa 11 asistencija... U strijelce se upisalo čak 11 igrača, a sedmorica su imali dvocifrene košgeterske učinke.

Vladimir Radmanović je ubacio dve trojke, od 13 poena koliko je dao protiv Nju Orleansa (102:89), ali su one bile značajne iako su postignute još u prvom poluvremenu, jer su označile početak preokreta.

Gosti su već u prvoj dionici imali 15 poena prednosti, ali je Golden stejt do poluvremena napravio preokret i utabao put do šeste pobjede u posljednjih osam utakmica.

Dvejn Vejd je dao 41 poen, uz 12 skokova, u pobjedi Majamija na gostovanju Indijani (110:103), od kojih je čak 31 dao u prvom poluvremenu.

U posljednjoj četvrtini razigrali su se i Lebron Džejms (27p) i Kris Boš (22p, 8sk), koji su dali 19 od Majamijevih 28 poena u tom periodu.

"Big 3" Majamija postigao je 90 od 110 poena!