NBA: Očajni Kavsi šokirali Lejkerse

Najlošiji tim lige iznenadio favorizovane Lejkerse (104:99) i revanširao im se za težak poraz pretrpeljen prije mjesec dana u Los Anđelesu.

NBA: Očajni Kavsi šokirali Lejkerse Izvor: MONDO

Očajni Klivlend konačno se istinski radovao. Kavsi su imali mnogo razloga za osmijeh, budući da su u noći između srijede i četvrtka nadigrali Lejkerse sa 104:99.

Tim sa daleko najlošijim učinkom u ligi (46 poraza), uspio je da se revanšira ekipi iz Los Anđelesa za katastrofu pretrpljenu prije mjesec dana u gostima od čak 55 poena razlike (112:57).

"Ovo je zaista bolan poraz. Veoma sam razočaran i ne razumijem zašto se ovo dogodilo", izjavio je Pau Gasol poslije trećeg uzastopnog poraza Lejkersa na turneji.

Klivlend, koji je ove sezone zabilježio samo deset pobjeda, predvodili su Rejmon Sešns sa najboljim učinkom karijere - 32 poena, uz osam asistencija, Entoan Džejmison upisao je 19 pogodaka uz 10 skokova, a Entoni Parker dodao je još 18 poena, uz devet asistencija.

Kod Lejkersa Gasol je prkazao fantastičnu partiju (30 poena i 20 skokova), Derek Fišer završio je meč sa 19 poena, dok je Kobi Brajant imao loše veče - 17 pogodaka i 12 skokova uz šut iz igre 8/24 i katastrofalan procenat za tri poena 1/6.

Dalas je ponovo blistao protiv Sakramenta, a Predrag Stojaković opet je bio inspirisan na meču protiv bivšeg kluba. On je u pobjedi Maveriksa 116:100, učestvovao sa 12 poena i četiri skoka za nepunih 27 minuta provedenih na parketu.

Identičan učinak od 12 poena, ali uz šest uhvaćenih lopti i tri asistencije, ostvario je i Darko Miličić, ali je njegov tim, Minesota, pretrpio poraz kod kuće od Klipersa (90:98).

Milvoki - Denver 87:94
Juta - Golden Stejt 100:107 (Vladimir Radmanović bez poena i skoka za sedam minuta)
Portland - Nju Orleans 103:96

(MONDO, foto: FoNet/AP)