NLB: Široki "uzak" za Zagreb

Šampion Bosne i Hercegovine Široki poražen je u gostima protiv ekipe Zagreba (86:80) u 21. kolu NLB lige.

NLB: Široki "uzak" za Zagreb Izvor: MONDO

Izabranici Ivana Velića su loše ušli u utakmicu i prvu četvrtinu završili sa skromnih deset koševa, ali su do poluvremena uspjeli da drže priključak (40:36).

Treći period je bio vrlo izjednačen, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa prednošću od dva poena za Zagreb (61:59).

U nedostatku Šime Špralje, Širokobriježani nisu imali rješenja u finišu pa je domaćin upisao novi, 12. trijumf u regionalnom takmičenju. Široki je dodao na konto 12. poraz ostavši na devet pobjeda.

Kod predstavnika BiH najbolji su bili Vedran Morović sa 18 poena, dok su Fran Pilepić i Boris Barać dodali po 12 pogodaka. Prvo ime Zagreba, ali I cijele utakmice bio je Luka Žorić sa 22 koša i 11 skokova.

Nimburk - Hemofarm 66:71

TABELA: Krka 14-7, Partizan 14-7, Olimpija 13-8, Budućnost 13-8, Zagreb 12-9, Cedevita 11-10, Radnički 11-10, Hemofarm 10-11, Igokea 10-11, Nimburk 9-12, Cibona 9-12, Široki 9-12, Zvezda 6-15, Zadar 6-15.