NBA: Entoni "zaledio" Majami

Njujork pobijedio Majami na Floridi. Od Srba najbolji Vladimir Radmanović u porazu Golden Stejta od Minesote.

NBA: Entoni "zaledio" Majami Izvor: MONDO

Dalas je protiv Toronta stigao do 43. pobjede u sezoni, šeste uzastopne - 114:96. Peđa Stojaković je bivšem klubu ubacio pet poena za 23 minuta. Srpskog košarkaša nije služio šut, iz igre je imao samo dva pogotka iz sedam pokušaja (1/5 za tri).

Odličnu partiju pružio je Dirk Novicki. Nemac je bio najbolji akter meča sa 31 poenom i 13 skokova. U pobjedničkoj ekipi istakao se i Šon Merion sa 20 poena, dok je poen više zailjležio najbolji igrač Reptorsa na utakmici Amir Džonson.

Toronto je na početku meča imao 19 poena prednosti, ali nije uspjo da izbjegne sedmi poraz na deset posljednjih utakmica.

Sjajno veče imao je Kevin Lav. On je sa 37 poena i 23 skoka predvodio Minesotu do tijesne pobjede protiv Golden Stejta - 126:123. Košarkaš Timbervulsa ostvario je 46. uzastopni "dabl-dabl" učinak. Darko Miličić imao je četiri poena i tri skoka za 12 minuta u dresu Minesote, dok je Vladimir Radmanović bio bolji na suprotnoj strani - 12 koševa i četiri skoka za 18 minuta.

San Antonio je upisao 49 pobjedu. Manu Đinobili bio je vrlo raspoložen protiv Memfisa, a meč je završio sa 35 poena i osam asistencija. Toni Parker nije igrao u drugom poluvremenu zbog povrede.

Njujork je u derbiju Istoka iznenadio Majami na Floridi - 91:86. Karmelo Entoni postigao je 29 poena, dok je najefikasniji igrač najbolje ekipe Istočne konferencije bio Lebron Džejms sa 27 poena.

"Još nismo tamo gdje želimo da budemo i gdje nam je mjesto", rekao je Entoni poslije meča.

Lejkersi su opet u seriji i imaju četiri vezana trijumfa. Posljednja je stradala Oklahoma i to na svom parketu - 90:87. Bio je to duel trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe na Zapadu. Kevin Durant i Džejms Harden mogli su da izjednače u posljednjem napadu, ali nisu bili precizni za tri poena.

Tim iz Los Anđelesa do pobjede su predvodili Pau Gasol sa 18 poena i 11 skokova i Kobi Brajant, koji je upisao sedam asistencija i poen manje od Španca.