Mornar do prve pobjede preko Igokee: Uzalud produžetak i 22 poena Ilića!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa iz Bara poslije produžetka savladala Igokeu za prvu pobjedu u sezoni!

Mornar pobijedio igokeu 82:76 Izvor: ABA - liga, Mornar/Media Pro

Nakon primljene "stotke" protiv Cedevita Olimpije košarkaši Igokee mnogo bolje su odigrali na gostovanju u Baru, ali su poslije velike drame ipak upisali četvrti poraz u sezoni.

Mornar je slavio rezultatom 82:76 nakon uzbudljive završnice, te dodatnih pet minuta u kojima je sve riješeno.

Ispustio je dva puta Mornar prednost od devet poena, dozvolio Igokei da se vrati i u posljednjoj četvrtini, a onda i pola sekunde prije kraja da izbori produžetke.

Samo 48 sekundi prije kraja bilo je "plus četiri“ za domaće, ali je Igokea poslije koša Starksa i izgubljene lopte dobila priliku da se spasi i to je učinio Jošilo košem iz "odbojke“ pola sekunde prije kraja za 72:72.

Lazić je u preostalom vremenu promašio „alej-ap“ i meč je otišao u dodatnih pet minuta u kojima je uslijedila nova drama, ali i veliki broj grešaka Bajićeve ekipe.

Ekipa Mihajla Pavićevića iskoristila je dekoncentraciju protivnika, te dobar ofanzivni skok Lazića u dva navrata da ode na „plus četiri“ i Mornar je krenuo ka pobjedi.

Dalibor Ilić, koji je odigrao odličan meč i postigao 22 poena uz devet skokova, na kraju je propustio posljednju priliku da vrati svoju ekipu u život. Nakon njegove greške u koracima Jeremić je pogodio dva slobodna bacanja za 82:76 i sve je bilo gotovo.

Upravo je Jeremić sa 19 poena bio junak Mornara, uz Dejvisa koji je postigao poen manje.

Na drugoj strani Igokeu je predvodio Dalibor Ilić i umalo stigao do dabl-dabla (22p, 9 sk), a Stivens je postigao 12 poena.

Naredni protivnik Igokee za osam dana u Laktašima je ekipa Mege, dok će Mornar gostovati kod Cedevita Olimpije.