NLB: Zvezda izdržala imperativ!

Crveno-bijeli savladali Široki (81:70) i napravili važan korak u borbi za opstanak. Odlučila serija 11:0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine.

NLB: Zvezda izdržala imperativ! Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su seriju od četiri poraza u NLB ligi i izvršili pritisak na Zadrane uoči subotnjeg duela sa Cibonom.

Tri kola prije kraja, tim Mihajla Uvalina ima skor 7-16, što je za pobjedu bolje od Zadra, a uz to ima bolju koš-razliku u međusobnim susretima.

Da bi došli u takvu poziciju, crveno-bijeli su prosto morali da savladaju Široki, koji je kao i Zvezda, klasična "domaćinska" ekipa ove sezone i ima samo jednu pobjedu van svoje dvorane.

Poslije mnogo turbulencija, a u jednom trenutku i neizvjesnosti, na kraju je Zvezda slavila komotnom razlikom - 81:70 (15:12, 26:25, 19:19, 21:14), pred gotovo 4.000 gledalaca u hali Pionir.

Najefikasniji su bili Rikardo Marš sa 23 i Džamar Jang sa 18 poena, a kod gostiju Siniša Štemberger sa 24, uključujući pet spektakularnih trojki iz sedam pokušaja.

Utakmica je poslije obostrano slabog početka postepeno dobila na dinamici. U prvoj četvrtini su razliku napravile trojke Janga i Bakića, dok se u drugoj dionici razigrao Marš, koji je pod košem nemilosrdno kažnjavao centre Širokog.

U 15. minutu je Zvezda stekla dvocifrenu prednost (30:19), zatim povisila na 34:21 i tada se činilo da igračima Širokog i nije naročito stalo do pobjede, da su u Beograd došli čisto da bi odradili ono što moraju.

Međutim, kada se iskusnom centru Ivanu Grgatu pridružio Štemberger i počeo da "sipa" trojke šutevima sa nevjerovatno visokim lukom, Hercegovci su već u 18. minutu uhvatili priključak - 35:31.

Zvezda je dominirala u skoku, ali je na poluvremenu imala devet izgubljenih lopti, naspram samo jedne Širokog!

Treća četvrtina tekla je u naizgled rutinskom održavanju prednosti crveno-bijelih (47:39), dok Pilepić nije pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje i "pozvao" Štembergera da krene u novu paljbu sa spoljnih pozicija.

Široki je izjednačio, pa i poveo prvi put poslije početnih 5:8 - bilo je 55:56 u 28. minutu!

Bilo je jasno da su to trenuci u kojima Zvezda mora ponovo da uspostavi autoritet, ili će u završnici biti problema. Iskoračio je sjajnom odbranom mladi Aleksandar Cvetković, Marš je po ko zna koji put poentirao poslije ofanzivnog skoka, a oporavljeni Boris Bakić vezao dve trojke...

Serijom od 11:0 crveno-bijeli su preokrenuli na 66:56, dok Široki nije poentirao gotovo šest minuta. Previše da u ovakvoj utakmici ostane "u igri".

Trojka Janga i koš vrijednog Uroša Nikolića za 73:60 stavili su tačku na teško, ali zasluženo ostvarenu pobjedu ekipe sa Malog Kalemegdana.

Radnički - Hemofarm

TABELA: Partizan mt:s 15-7, Krka 15-7, Olimpija 14-8, Budućnost 13-9, Zagreb 13-9, Cedevita 11-12, Nimburk 11-12, Hemofarm 11-11, Radnički 11-11, Igokea 10-12, Cibona 10-12, Široki 9-14, Crvena zvezda 7-16, Zadar 6-16.

(MONDO, foto: MN Press)