NLB: Zvezda propustila šansu u Zagrebu

Cedevita se vratila "iz mrtvih" i uskratila crveno-bijelima radost veoma važne pobjede u borbi za opstanak - 98:95. Zvezda vodila i sa 11 razlike.

NLB: Zvezda propustila šansu u Zagrebu Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde bili su na dobrom putu da iznenade Cedevitu na njenom parketu, ali ipak nisu uspjeli.

Većim dijelom utakmice 24. kola NLB lige igrali su veoma dobro, pametno, borbeno, pa i nadahnuto... U više navrata su crveno-bijeli imali "plus 11", posljednji put u finišu treće četvrtine (76:65).

Međutim, za svih 40 minuta nisu imali koncentracije i to je iskusniji protivnik umio da kazni.

Cedevita - Crvena zvezda 98:95 (21:21, 20:22, 26:33, 31:19)!

U odsustvu Rikarda Marša, koji zbog porodičnih problema nije otputovao u Zagreb, kao i povrijeđenog Strahinje Miloševića, posebno se istakao Boris Bakić sa 21 poenom, od čega je 14 (tri trojke) ubacio u neverovatnom talasu inspiracije u trećoj dionici.

Nemanja Nedović ubacio je 18, Lazar Radosavljević 17 (15 u prvom poluvremenu, uz samo jedan promašaj), Sava Lešić 15, a Uroš Nikolić 12 poena.

Domaćinu je falio startni centarski tandem Edvards - Vukušić. Uz to su zbog pet prekršaja rano ostali bez mnogo hvaljenog Dontea Drejpera, kojeg je Nedović potpuno nadigrao u duelu plejmejkera.

I sve to nije bilo dovoljno da Zvezda pobijedi tek drugi put na gostovanjima od početka sezone, poslije januarskog trijumfa u Zadru.

Najveći teret kod Cedevite su iznijeli veterani Marino Baždarić sa 27, odnosno Andrija Žižić sa 25 poena, mada je i on morao na klupu zbog pet prekršaja.

Ključ utakmice bio je napad domaćih na nešto više od dva minuta prije kraja, kada su pri vođstvu od 93:92 promašili tri šuta van linije 6,75 metara, ali su ofanzivnim skokom obezbijedili i četvrtu šansu, koju je iskoristio Damjan Rudež - 96:92.

Na drugoj strani je Džamar Jang izgubio loptu, Kaštropil povisio na 98:92, pa promašio Nikolić. Tu više nije bilo vremena da Zvezda napravi preokret...

Šteta, jer je izuzetno mlada postava (juniori Cvetković i Marinković bili u početnoj petorci), uz podršku iskusnog Bakića, pokazala da ne zaslužuje "fenjer" regionalnog takmičenja.

U nedelju tačno u podne u Pionir stiže Olimpija, naredne srijede na rasporedu je novo gostovanje u Zagrebu, istoimenoj ekipi koja pretenduje da se plasira na Fajnal for. Zvezda će vjerovatno morati da dobije bar jednu od te dvije utakmice...

/Zubčić 20, 6sk - Buker 17/

TABELA: Krka 17-7, Partizan mt:s 16-8, Olimpija 16-8, Zagreb 14-10, Budućnost 13-11, Cedevita 12-12, Hemofarm 12-12, Radnički 12-12, Igokea 11-13, Nimburk 11-13, Cibona 10-14, Široki 10-14, Zadar 7-17, Crvena zvezda 7-17.