NLB: Široki "ovjerio" opstanak

Košarkaši Širokog pobijedili su Radnički iz Kragujevca 103:94 (20:25, 32:24, 26:21, 25:22) i definitivno potvrdili opstanak u NLB ligi.

NLB: Široki "ovjerio" opstanak Izvor: MONDO

Šampion Bosne i Hercegovine bio je odličan protiv Kragujevčana u napadu, a posebno Fran Pilepić, koji je pogađao u svih pozicija.

Međutim, gosti su bolje ušli u meč i prvu četvrtinu riješili sa pet razlike, ali su Širokobriježani do odmora preokrenuli (52:49).

Izabranici Ivana Velića su u nastavku zaigrali mnogo bolje, što pokazuje "plus osam" na isteku trećeg perioda, ali posebno u posljednjih 10 minuta kada su oba tima bila vrlo efikasna.

Ovo je deseti trijumf Širokog u regionalnom takmičenju i dva kola prije kraja potvrdio opstanak.

Fran Pilepić sa 25 poena bio je najefikasniji u redovima prvaka BiH, Vedran Morović je dodao 19, Darko Planinić 16, a Šime Špralja 14 pogodaka.

Prvo ime Kragujevčana bio je Steven Marković sa 21, dok je Vladan Vukosavljević ubacio četiri koša manje, ali je imao i devet skokova skokova.