LIGA 13: Poraz Bosne u Bileći

Košarkaši sarajevske Bosne poraženi su u 24. kolu Lige 13 od Hercegovca u Bileći (81:76).

LIGA 13: Poraz Bosne u Bileći Izvor: MONDO

Ovo je Sarajlijama peti ovosezonski poraz.

U većem dijelu susreta vodila se potpuno izjednačena borba, da bi Hercegovac prelomio rezultat u svoju korist u posljednjem periodu. Na ulasku u zadnju četvrtinu "studenti" su imali tri poena prednosti (63:60). No, potom su Bilećani zaigrali sjajno u odbrani i u zadnjih deset minuta dozvolili gostima da postignu svega 13 poena, dok su oni ubacili 21. Na kraju zasluženih 81:76 za Hercegovac.

Čapljina je napravila veliki korak ka Ligi 6, u kojoj će igrati četiri prvoplasirana tima iz Lige 13 i dva NLB ligaša Široki i Igokea.

Čapljinci su na domaćem parketu deklasirali Kakanj rezultatom 109:68. Sjajnu partiju u domaćem timu pružio je Mlade Gligora, koji je ubacio 23 poena, dok je 18 postigao Jovan Zdravković, a 17 Samir Lerić. Na drugoj izdvojio se iskusni Narcis Begovac sa 12 poena.