NBA: Osveta Majamija, pad Bostona

Majami savladao San Antonio sa čak 30 razlike. Prvi poraz Bostonove "velike trojke" od Nju Džersija. Radmanović dao 16 poena.

NBA: Osveta Majamija, pad Bostona Izvor: MONDO

Majami se revanširao San Antoniju istom merom za poraz 4. marta. Tada su "mamuze" pobijedile sa 30 poena razlike (125:95), a sada je "vrelina" uzvratila - 110:80.

Kris Boš je nosio domaćina do trijumfa, sa 30 poena i 12 skokova. Uz rame mu je po efikasnosti bio Dvejn Vejd sa 29, dok je Lebron Džejms zabilježio 21 poen, osam asistencija i šest uhvaćenih lopti.

Bio je to treći uzastopni uspjeh Majamija, kojim je vodećim ekipama Istoka, Bostonu i Čikagu, prišao na pobjedu (uz tri poraza više) i do kraja regularnog dijela sezone boriće se za pol-poziciju za plej-of.

Toni Parker (18p) i Tim Dankan (14p) nisu mogli da spriječe najubjedljivi poraz San Antonija u sezoni.

"Velika trojka" Bostona nije poražena od Nju Džersija sve do ponedjeljka uveče. Predvođen Brukom Lopezom (20p), Krisom Hamfrisom (16p, 15sk) i Deronom Vilijamsom (16p) domaćin je "uzeo skalp" Seltiksima - 88:79.

Nenad Krstić je za goste igrao 19 minuta i dao samo šest poena, uz dva skoka, što mu je najgora partija od dolaska u Boston. Saša Pavlović je na parketu proveo sedam minuta - bez učinka.

Netsi su ostvarili petu uzastopnu pobjedu, a takav niz nisu imali tri godine unazad.

Tako su 19 poena Rej Alena i 18 Kevina Garneta "bačeni u vodu".

Lejkersi su serijom 18:5 u drugom poluvremenu stekli nedostižnu prednost u derbiju sa Orlandom i na kraju ostvarili desetu pobjedu u posljednjih 11 utakmica - 97:84.

Kobi Brajant još osjeća posljedice povrede članka, pa je dao samo 16 poena, ali zato je Pau Gasol ubacio 23, a Endrju Binam je pored deset poena imao i 18 skokova (najviše u karijeri) čime je zaustavio udarnu snagu Orlanda, Dvajta Hauarda.

Vladimir Radmanović je ubacio četiri trojke, ukupno 16 poena, za 29 minuta, ali to nije bilo dovoljno da Golden Stejt izbjegne poraz u Sakramentu - 119:129. "Kraljevi" su do pobjede došli najviše zahvaljujući rekordu karijere Markusa Torntona - 42 poena.

TABELE

Istok: 1. Boston 47-18, 2. Čikago 47-18, 3. Majami 46-21, 4. Orlando 42-26, 5. Atlanta 38-28, 6. Njujork 34-31, 7. Filadelfija 34-33, 8. Indijana 28-38, 9. Šarlot 28-38, 10. Milvoki 26-39...

Zapad: 1. San Antonio 54-13, 2. Dalas 47-19, 3. LA Lejkers 48-20, 4. Oklahoma Siti 43-23, 5. Denver 40-27, 6. Nju Orleans 39-30, 7. Portland 37-29, 8. Memfis 37-31, 9. Finiks 33-32, 10. Juta 35-33...

U plej-of ide po osam najboljih ekipa iz obe konferencije.