NLB: Poraz Igokee za kraj

Košarkaši Igokee poraženu su od Cedevite 79:72 u posljednjem meču regularnog dijela ovogodišnje NLB lige.Budućnost na F4.

NLB: Poraz Igokee za kraj Izvor: MONDO

Cedevita je do trijumfa došla boljom igrom u drugom poluvremenu.
Tim Slobodana Klipe bio je bolji u prvom dijelu utakmice. Gosti su prvo poluvrijeme dobili 41: 32 i igrali su dosta dobro jer su bili neopterećeni rezultatom, koji im osim prestiža nije donosio ništa.

U drugom poluvrmenu kao da su na teren izašle druge dvije ekipe. Cedevita je bila mnogo bolja i ubjedljivija, dok su igrači Igokee stali. Cedevita treću dionicu dobija 26:15 i preokreće rezultat u svoju korist 58:56. Kako je igrala u trećoj četvrtini ekipa Aleksandra Petrovića nastavila je i u četvrtoj i na kraju došla do zaslužene pobjede.
U pobjedničkom timu od 79 poena trojac ( Žižić 21, Baždarić 20, Rudež 20) postigao je 61.
Na drugoj strani takođe samo trojica trocifreni.

Najbolji je bio Čejs sa 24 poena, Harvi je postigao 12, a Joksimović 10 poena.

"Stotka" Budućnosti za F4

Budućnost se pridružila Partizanu, Krki i Olimpiji na završnom turniru NLB Lige.

Od ranije se znalo da će srpski i regionalni šampion, uz dvije slovenačke ekipe igrati u Ljubljani (od 19. do 21. aprila), a večeras im se pridružila i podgorička ekipa. Ako crno-bijeli pobijede Cibonu i budu prvi u ligi, u polufinalu Fajnal-fora igraće upravo protiv Budućnosti. Drugi polufinalni par, u tom slučaju, činiće Krka i Olimpija.

Pobjedom nad Nimburkom 102:91, Budućnost je napravila istorijski uspjeh, plasiravši se prvi put na F4 regionalne lige.

U ne baš ispunjenoj "Morači", Budućnost je od početka imala prednost poritv nemotivisanih gostiju iz Češke, a meč je definitivno "prelomljen" u trećoj četvrtini kada je poenima Bojana Dubljevića stekla 15 poena prednosti (70:55).

Centralna figura utakmice bio je Marko Simonović - postigao je 23 poena (bez promašaja za dva poena), uz šest skokova, Vladimir Dragičević je ubacio 22, uz takođe šest skokova, a Bojan Dubljević 18. U ekipi Nimburka ubjedljivo najbolji je bio Dionte Krismas sa 28 poena.