NLB: Hemofarm u Evrokupu

Hemofarm kroz iglene uši obezbijedio šesto mjesto u NLB Ligi, koje vodi u kvalifikacije za Evrokup. Ubjedljiv poraz Zvezde u Zagrebu.

NLB: Hemofarm u Evrokupu Izvor: MONDO

Teškom mukom košarkaši Hemofarma izborili su kvalifikacije za Evrokup.

U izjednačenom i neizvjesnom meču u Vršcu, Hemofarm je pobijedio Krku 73:68 (34:36) i tako osvojio šestu poziciju u NLB Ligi.

Do samog kraja utakmice u "Milenijumu" bilo je nezahvalno prognozirati koja će ekipa pobijediti. Krka je od početka meča bila u vođstvu, ali nikad ta razlika nije prelazila četiri, pet poena.

Hemofarm je prvi put poveo u 22. minutu - 37:36, ali je Krka brzo odgovorila i preokrenula 43:39. Tako je bilo sve do dva minuta pred kraj utakmice.

Poenima Gorana Ikonića Krka je u 39. minutu izjednačila na 65:65, da bi se domaćin serijom 5-0 "odlijepio" i tu prednost sačuvao do kraja meča.

Bojan Krstović je sa 15 poena bio najefikasniji u Hemofarmu, Miljan Pavković je ubacio 11, a Milivoje Božović 10.

U ekipi slovenačkog šampiona četiri igrača sa dvocifrenim učinkom: Ikonić 15, Đorđević 14, Murić i Buker po 10.

Košarkaši Crvene zvezde završili su sezonu za zaborav porazom u glavnom gradu Hrvatske od Zagreba.

Crveno-bijeli su i prije ove utakmice obezbijedili opastanak u regionalnom takmičenju, a s obzirom na sve šta se dešavalo u klubu sa Malog Kalemegdana i najavljenih promjena u timu, ništa drugo osim ovakvog ishoda utakmice u Zagrebu i nije se očekivalo.

Zagreb - Zvezda 107:85 (60:42).

"Mravi" su od početka meča diktirali ritam i samo su uvećavali razliku. Zvezda je za prvo poluvrijeme primila čak 60 poena!

Bilo je 68:50, potom 72:52, 86:61...Veteran Mario Kasun (na slici) igrao je odlično - 21 poen, 10 skokova. Sjajan učinak ostvaro je i Luka Zorić - 24 poena i devet skokova, a Džošua Rolin Hejtvelt ubacio je 17 poena.

Kod Zvezde Rikardo Marš 19 poena, Nemanja Nedović 14, a zapaženu rolu imao je i Ivan Marinković - osam poena i sedam skokova.

Ovo je bila i posljednja utakmica Džamara Janga u dresu Zvezde. Postigao je osam poena.

Mnogo važniji meč u toku je u Vršcu. Hemofarm protiv Krke bije bitku za plasman u evropsko takmičenje. Utakmica je vrlo izjednačena, a Krka je poslije treće četvrtine imala prednost 51:49.

Partizan mt:s - Cibona 89:74

TABELA: Partizan 18-8, Olimpija 17-9, Krka 17-9, Budućnost 15-11, Zagreb 15-11, Hemofarm 14-12, Cedevita 14-12, Nimburk 12-14, Radnički 12-14, Široki 12-14, Igokea 11-15, Cibona 10-16, Crvena zvezda 8-18, Zadar 7-19.