NBA: "Mrtva trka" Bostona i Čikaga

Seltiksi lako savladali Indijanu, Majami kod kuće poražen od Oklahome. Solidne partije Krstića i Miličića.

NBA: "Mrtva trka" Bostona i Čikaga Izvor: MONDO

Čikago Bulsi su serijom od sedam pobjeda izbili na vrh tabele Istočne konferencije, ali ni Boston se ne da.

"Kelti" su u noći između srijede i četvrtka pobijedili Indijana Pejserse (92:80) i sa skorom 48-18 sustigli Bulse. Nenad Krstić za 26 minuta je zabilježio 11 poena, sedam skokova i jednu blokadu, a još četvorica igrača imala su dvocifren učinak.

"Bore se za prvo mjesto i uložili su maksimalan napor. To je bilo previše za nas", rekao je trener Indijane Frenk Vogel.

Oklahoma Siti Tander stigli su do petog trijumfa zaredom na teškom gostovanju u Majamiju, gdje su nedavno pale vodeće ekipe Zapada, San Antonio i Los Anđeles Lejkersi - 96:85.

Kevin Durent podnio je najveći teret u realizaciji napada, dok su ogroman dio posla u odbrani odradili centri - Perkins, Ibaka, Mohamed i Kolison.

"Imamo neke od najboljih napadača u ligi, koji obično završe mnogo akcija zakucavanjima ili polaganjima. Ovog puta su ih protivnici čekali na obruču. Možda je bilo faulova koji nisu svirani, ali Oklahoma zaslužuje čestitke za svoju odbranu", prokomentarisao je Erik Spolstra, strateg Majamija.

Darko Miličić je u novom porazu Minesote nanizao deset poena, šest skokova, dvije asistencije, po jednu blokadu i ukradenu loptu za 27 minuta.

Poražen je i Vladimir Radmanović (5p, 3sk) sa Golden Stejt Voriorsima, mada su protiv Dalasa imali 18 poena prednosti krajem prve četvrtine, odnosno "plus sedam" sredinom posljednjeg kvartala.

TABELE

Istok: 1. Boston 48-18, 2. Čikago 48-18, 3. Majami 46-22, 4. Orlando 43-26, 5. Atlanta 39-29, 6. Njujork 34-32, 7. Filadelfija 35-33, 8. Indijana 29-39, 9. Šarlot 28-39...

Zapad: 1. San Antonio 54-13, 2. LA Lejkers 48-20, 3. Dalas 48-20, 4. Oklahoma Siti 44-23, 5. Denver 41-27, 6. Nju Orleans 40-30, 7. Portland 38-29, 8. Memfis 37-31, 9. Juta 36-33...

U plej-of će se plasirati po osam najboljih ekipa iz obje konferencije.