NBA: Tako to radi Greg Popović

Igrao se 42. sekund derbija Teksasa, kada je trener gostujućeg San Antonija Greg Popovič zatražio tajm-aut, a sve pri vođstvu Dalasa od - 2:0!?

NBA: Tako to radi Greg Popović Izvor: MONDO

Zašto?

"Rekao nam je da preuzimamo Dirka Novickog poslije bloka, a mi to nismo uradili već u prvom, pa je bio bijesan", opisao je plej Sparsa Toni Parker.

Šta je epilog ove šok terapije koju je ekipi priredio Popović? San Antonio do kraja utakmice nije ispustio vođstvo, pa je treći put uzastopno pobijedio lokalnog rivala i poboljšao uveliko najbolji skor u NBA ligi - 91:97!

Popović je znao da je ekipi, poslije poraza od Majamija i to od 30 poena razlike, potrebna nešto drugačija vrsta motivacije... Iskusni stručnjak nije čekao da ekipa napravi ni drugu taktičku grešku na utakmici, već je reagovao odmah i na kraju pobjednički napustio Dalas, koji će se do početka plej-ofa boriti sa Los Anđeles Lejkersima i Oklahoma Siti Tanderom za drugo mjesto na Zapadu.

Velika trojka Sparsa: Toni Parker (33), Manuel Đinobili (25) i Tim Dankan (22) ubacila je 80, od 97 poena cijelog tima! Na drugoj strani briljirao je Dirk Novicki (23), ali nije imao adekvatnu podršku ostalih. U noći između petka za Meverikse nije nastupio Predrag Stojaković zbog povrede vrata.

Dalas je pomalo posustao u posljednje vrijeme. Ima skor 5-5 u posljednjih deset utakmica, dok su rivali gotovo nepogriješivi. Za isto toliko mečeva, Lejkersi i Tander upisali su devet pobjeda.

Prvi su prethodne noći pobijedili Minesotu Timbervulvse (106:98), u utakmici u kojoj je centar Vulvsa Darko Miličić za 32 minuta ubacio osam poena, uz pet skokova i tri asistencije, dok su drugi nadigrali Šarlot (99:82).

Orlando Medžik je na Floridi dobio triler završnicu protiv Denver Nagetsa (85:82) i to trojkom Džamira Nelsona uz zvuk sirene. Tu je izbjegnut produžetak, ali nije u Indijanapolisu, gdje je MVP kandidat Derik Rouz uradio sve što je mogao da spasi Čikago Bulse poraza od Indijana Pejsersa, ali nije uspio...

"Di-Rouz" je izjednačio rekord karijere od 42 poena, 19 je postigao u posljednjoj četvrtini, kada su se Bulsi vratili sa 20 poena zaostatka, potom je postigao oba slobodna bacanja za izjednačenje 1,2 sekunde prije kraja četvrte četvrtine i u preostalom vremenu izblokirao šut protivnika... Izborio je produžetak, ali u njemu nije uspio da zaustavi domaće.

Uprkos porazu i kraju serije od osam trijumfa, Bulsi su ostali prvi tim Istoka.

Za igru koju je Rouz pružio najveći dio navijača u Indijanapolisu, a publika je bila gotovo jednako podijeljena na fanove Pejsersa i Bulsa, skandirala mu je: "MVP, MVP".

"Momak gura svoj tim cijele sezone. Ima moj MVP glas", prokomentarisao je poslije utakmice igrač Indijane Deni Grendžer.

Još jedan kandidat za MVP, Lebron Džejms, uništio je Atlantu u centru Džordžije. Zahvaljujući "Kingovim" poenima, a bilo ih 43, Majami Hit dobio je Hokse kao gost - 85:106. Dvejn Vejd i Kris Boš dopunili su dominaciju "Big 3" grupe, do ubačenih 74 od ukupno 106 poena gostujućeg tima.

Majami se tako oporavio od serije od pet poraza, pa je zabilježio četvrtu pobjedu u poslednjih pet utakmica.

Rivali Čikaga i Majamija za prvo mjesto na Istoku, pred plej-of, pregaženi su u Hjustonu od Roketsa. Boston Seltiksi bili su ravnopravni rival do druge četvrtine, koju je domaći tim dobio rezultatom 34:18, poslije čega više nije bilo neizvjesnosti - 93:77.

Nenad Krstić je kao starter za Boston igrao svega 13 minuta i ubacio pet poena, uz tri skoka. Sa klupe je ulazio Saša Pavlović i za deset minuta nije postigao poen, ali jeste imao četiri skoka. Zanimljivo, kada je Pavlović igrao, Boston je bio deset poena u plusu, dok su "minus" pravile sve najveće zvijezde tima, od Kevina Garneta, Pola Pirsa, Reja Alena, Redžona Ronda, itd.

Seltiksi i dalje čekaju da se od povrede Ahilove tetive oporavi Šakil O'Nil.

Vladimir Radmanović igrao je šest minuta i ubacio dva poena u porazu Golden Stejt Voriorsa u Finiksu od Sansa - 108:97.

/Gasol 25 - Džonson 29/

ISTOK: Čikago 49-19, Boston 48-19, Majami 47-22, Orlando 44-26, Atlanta 39-30, Filadelfija 36-33, Njujork 35-33, Indijana 30-39, Šarlot 28-40, Milvoki 27-41, Detroit 25-44, Nju Džersi 25-44, Toronto 19-49, Vašington 16-51, Klivlend 13-54.

ZAPAD: San Antonio 55-13, LA Lejkers 49-20, Dalas 48-21, Oklahoma Siti 45-23, Denver 41-28, Portland 39-29, Nju Orleans 40-30, Memfis 37-32, Juta 36-33, Hjuston 36-34, Finiks 34-33, Golden Stejt 30-39, LA Klipers 26-43, Minesota 17-53, Sakramento 16-51.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)