NBA: Odlični Miličić, 84 poena "ratnika" do odmora

Darko Miličić igrao odlično, Nenad Krstić solidno, a Vladimir Radmanović slabo. Golden Stejt protiv Toronta postigao 84 poena za prvo poluvrijeme.

NBA: Odlični Miličić, 84 poena "ratnika" do odmora Izvor: MONDO

Golden Stejt Voriorsi pobijedili su Toronto 138:100, a skoro dvije trećine od ukupnog broja poena postigli su već poslije 24 minuta igre - 84!

Uprkos velikom broju koševa, Vladimir Radmanović se nije upisao u strijelce, doduše, imao je i malu minutažu - na parketu je proveo tek nešto više od tri minuta.

Čak četvorica "ratnika" imala su preko 20 poena. Prednjačio je Monta Elis sa 27 koševa i 10 asistencija, Dorel Rajt je ubacio 26, Stefen Kari 23 i Dejvid Li 21 poen.

Odlično veče imao je Darko Miličić, ali i pored 16 poena srpskog centra njegova Minesota poražena je na gostovanju u Oklahomi - 103:111. Miličić je igrao 32 minuta, dok je crnogorski centar Nikola Peković odigrao malo više od 13 minuta i postigao samo tri poena.

Boston je doživio novi poraz (50/21 odnos pobjeda i poraza) iako je u drugom poluvremenu imao i 13 poena prednosti protiv Šarlota. Gosti su posljednju dionicu odigrali odlično (30:15) i na kraju slavili 29. trijumf u sezoni - 83:81.

Nenad Krstić je sa osam uhvaćenih lopti bio drugi skakač u svojoj ekipi. Kapiten "orlova" postigao je sedam poena. Saša Pavlović nije ulazio u igru.

I prvi tim lige je doživeo poraz u petak uveče.

Portland je dobio na svom terenu San Antonio - 98:96. U vrlo neizvjesnoj završnici presudio je Nikolas Bajtum, koji je uz zvku sirene pogodio za pobjedu.