NBA: Rouz melje i melje...

Čikago "slomio" Milvoki u posljednja tri minuta, Derik Rouz opet sjajan (30p, 17as). Stojaković slab u pobjedi Dalasa. Njujork opet izgubio.

NBA: Rouz melje i melje... Izvor: MONDO

Čikago je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, odnosno 12. na posljednjih 13 utakmica i učvrstio se na vrhu Istoka. Najzaslužniji za uspjeh Bulsa u Milvokiju bio je nezadrživi Derik Rouz sa 30 poena i 17 asistencija.

"Najgore što možeš da uradiš sebi je da mi uliješ samopouzdanje. Kada već to učiniš, ne možeš da me zaustaviš", izjavio je Rouz.

Odluka je "pala" u posljednja tri minuta kada su gosti napravili ključnu seriju 12:0, u kojoj je Rouz učestvovao sa osam poena. Na kraju, bilo je 87:95.

Plejmejker Čikaga kome su navijači dugo skandirali "M-V-P", imao je veliku pomoć u Karlosu Buzeru i Joakimu Noi, koji su takođe imali "dabl-dabl" učinke. Obojica su po 11 puta uhvatili loptu, Buzer je dao 14, a Noa 12 poena.

Kod domaćina bolji od ostalih bili su Džon Salmons sa 25 poena i Karlos Delfino sa 23 poena i sedam skokova.

Predrag Stojaković učestvovao je u pobjedi Dalasa na gostovanju Juti (94:77) sa pet poena, za 22 minuta u igri. Najzaslužniji za peti uzastopni poraz Jute bio je Džejson Teri sa 22 poena, od kojih je deset postigao u posljednjoj dionici.

Domaćin, kod koga je najbolji bio Al Džeferson (21p, 7sk), vodio je na poluvremenu 47:43, ali je Dalas u nastavku "stegao" odbranu, pa je Juta do kraja ubacila samo još 30 poena, 13 u trećoj i 17 u četvrtoj dionici.

Tako su "divlja telad" nastavile da prete Lejkersima, drugoplasiranoj ekipi Zapada, jer imaju samo pobjedu manje i poraz više.

Iako je gotovo izvesno da će učestvovati u plej-ofu, Njujork je nastavio crnu seriju. Doživio je šesti uzastopni poraz, i to od Šarlota, osokoljenog preokretom protiv Bostona dan ranije - 114:106.

Karmelo Entoni je za Nikse dao 30 poena, ali uzalud. Na drugoj strani, Boris Dijao je imao učinak 20 poena, osam skokova i pet asistencija.

TABELE:

Istok: 1. Čikago 53-19, 2. Boston 50-21, 3. Majami 50-22, 4. Orlando 47-26, 5. Atlanta 41-32, 6. Filadelfija 37-35, 7. Njujork 35-38, 8. Indijana 32-42, 9. Šarlot 30-42, 10. Milvoki 29-43....

Zapad: 1. San Antonio 57-15, 2. LA Lejkers 52-20, 3. Dalas 51-21, 4. Oklahoma Siti 47-24, 5. Denver 44-29, 6. Portland 42-30, 7. Nju Orleans 42-31, 8. Memfis 40-33, 9. Hjuston 38-34, 10. Finiks 36-35, 11. Juta 36-38...

U plej-of će se plasirati po osam najboljih ekipa iz obje konferencije.