KLS: I Mega dobila FMP!

"Panteri" sve dalje od povratka u Jadransku ligu, Mega Vizura stigla do prve pobjede u Superligi - 77:71.

KLS: I Mega dobila FMP! Izvor: MONDO

FMP Železniku nikako da krene! Poslije OKK Beograda, tim Ace Petrovića kao gost je izgubio i od Mega Vizure, pa sa skorom 0-3 zauzima posljednje mjesto na tabeli.

Mega je vodila gotovo svih 40 minuta i na kraju slavila rezultatom 77:71 (20:23, 22:12, 20:19, 15:17).

Veteran Branko Milisavljević zabilježio je 15 poena, pet skokova i sedam asistencija i bio MVP utakmice, iako ga šut za tri poena nikako nije išao.

Pozajmljeni igrač Partizana Branislav Đekić takođe je postigao 15 poena za domaće, a Aleksandar Mitrović 11.

"Pantere" su predvodili Filip Čović sa 17, Brendon Bauman sa 14 i Andreja Milutinović sa 12 poena, dok Vuk Radivojević nije igrao zbog povrede.

FMP je u prvom dijelu prvenstva Srbije "tukao" i OKK i Megu po dva puta, međutim, gubi utakmice sada kada je njihov značaj mnogo veći. Ako u subotu kod kuće ne savlada Hemofarm, klub iz predgrađa praktično će moći da se pomiri sa još jednom godinom čekanja na povratak u NLB ligu.

Mega, koju trenira bivši strateg FMP-a Vlada Vukoičić, počela je da povećava prednost u finišu druge četvrtine, da bi u 26. minutu preko Đekića otišla na maksimalnih 54:38.

Tek u 38. minutu su gosti ozbiljnije zaprijetili (74:67), ali su poslije tajm-auta i promašenog bacanja Mitrovića dozvolili Megi da pokupi dvije lopte pod njihovim košem i poentira - 77:67.

Više nije bilo dovoljno vremena za preokret i mladi tim pod pokroviteljstvom agencije Beobasket upisao je prvu pobjedu u elitnom domaćem takmičenju.

OKK Beograd - Crvena zvezda

TABELA: Hemofarm 2-0, Partizan mt:s 2-0, Radnički 2-0, Metalac 1-1, OKK Beograd 1-1, Mega Vizura 1-2, Crvena zvezda 0-2, FMP Železnik 0-3.