NBA: Čudotvorac Novicki!

Dalas poveo 3:1 protiv Oklahoma Sitija, pošto je u posljednjih pet minuta nadoknadio deficit od 15 poena i izborio produžetak - 112:105.

NBA: Čudotvorac Novicki! Izvor: MONDO

Samo jedna pobjeda dijeli Dalas Maverikse od drugog učešća u finalu plej-ofa NBA lige!

Kako trenutno stoje stvari, to bi lako mogla da bude repriza finala odigranog 2006. godine, kada su se sastali Majami i Dalas (4:2).

Najzaslužniji za sve izgledniji trijumf nad Oklahoma Siti Tanderom u finalu Zapadne konferencije biće Dirk Novicki, koji je 12 od svojih 40 poena postigao u posljednjih pet minuta regularnog toka četvrte utakmice.

Domaćin je trojkom Kevina Durenta poveo sa 99:84, ali je do kraja postigao još samo dva poena, a Dalas - 17!

"Nismo gubili vjeru. Konačno smo došli do nekih skokova, što nas je ubijalo cijelu utakmicu. Zaustavljali smo njihov napad za napadom, na drugoj strani dali i neke srećne koševe i tako smo uhvatili ritam", rekao je njemački veteran.

Šon Merion blokirao je šut Durenta za pobjedu u regularnom toku, da bi na 40 sekundi prije kraja produžetka, pri rezultatu 105:105, Džejson Kid pogodio prelomnu trojku. Džejson Teri i Kid ubacili su još po dva penala poslije promašaja Vestbruka i Durenta...

Samo dva tima u istoriji NBA uspjela su da dobiju seriju nakon 1:3, dobivši dvije od naredne tri utakmice u gostima!

S obzirom na to da je Dalas dobio devet od posljednjih deset mečeva u plej-ofu, ne djeluje da su šanse Oklahoma Sitija za preokret realne.

Pored Novickog, dvocifren učinak kod Mavsa imali su još Teri (20 poena) i Kid (17, uz sedam asistencija i četiri ukradene lopte), dok je Predrag Stojaković igrao uobičajenih 17 minuta i zabilježio četiri poena (šut 2/7), skok, dvije asistencije i dvije greške.

Stojaković ima šansu da postane četvrti Srbin u finalu plej-ofa, poslije Vlada Divca, Darka Miličića - koji jedini ima šampionski prsten - i Vladimira Radmanovića.

U timu Oklahome najefikasniji je bio Durent sa 29 poena, na šta je dodao 15 skokova, ali i devet izgubljenih lopti.

Rasel Vestbruk imao je 19 poena, osam skokova i osam asistencija, a Serž Ibaka 18 poena i deset skokova.

Dalas je imao 22 skoka, ali i 12 izgubljenih lopti manje. Uz to je šutirao trojke 8/25, a domaćin slabih 2/13.

Peti meč na rasporedu je u noći između srijede i četvrtka, dok Majami - Čikago (2:1) ponovo igraju utorak na srijedu u 2.30 časova.