Zvezda Makabi Evroliga

Crvena zvezda pobijedila Makabi u Pioniru.

Zvezda Makabi Evroliga Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobijedila Makabi i upisala je treći trijumf u nizu - 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21).

Odigrala je Zvezda odlično prvo poluvrijeme, kontrolisala je vrline protivnika, ograničila brzu igru u tranziciji i šut za tri poena. Dobra igra u odbrani, ali i u napadu. Nikola Ivanović dirigovao je na obje strane terena, Džon Holand imao je dobru rolu u jednom dijelu, kao i Hasan Martin. Da nije bilo raspoloženog Lorenca Brauna na drugoj strani (9 poena, 3/5 za tri), razlika u korist srpskog tima bila bi i veća na pauzi (36:29). Uz to treba dodati i da više od tri minuta ni jedni ni drugi nisu dali poene u završnici druge dionice.

Stao je Zvezdin napad u nastavku, pogađali su uglavnom sa penala, skoro osam minuta, računajući i drugu četvrtinu, nije bilo poena iz igre. Makabi je sve to iskoristio da se u potpunosti vrati u igru. Braun je nastavio da pravi probleme nekadašnjem timu, pa je na ulasku u posljednji kvartal razlika bila samo tri poena (50:47). A, onda, nevjerovatna drama i triler završnica. Nedović i Martin držali su crveno-bijele, Lorenco Braun pogađao je na drugoj strani, djelovalo je da će trijumf biti lakši, ali su Braun i Sorkin uveli meč u triler završnicu.

Zvezda je preko Dobrića sa penala pogodila na 2:09 prije kraja i nije dala koš od tada! Pravi triler je uslijedio, Martin je na devet sekundi do kraja ukrao loptu, pa se okliznuo i izgubio je, gosti su imali posljednji napad, Braun je promašio trojku preko Lazića, Pionir je "eksplodirao".

ZVEZDA: Holand 4, Vildoza 6, Mitrović 8, Lazić, Martin 11 (6sk), Dobrić 5 (5sk), Ivanović 6, Nedović 12, Marković, KUzmić 2, Petrušev 6, Bentil 9

MAKABI: Adams, Braun 23 (6sk, 7as), Boldvin 6, Martin 5, Sorkin 16 (6sk), Pnini, Dibartolomeo 3, Hilijard 2, Holins, Pojtres, Nibo 10, Kolson 3

19:30

STRELCI

19:25

KRAJ

Pobeda Zvezde - 69:68. Braun je promašio trojku preko Lazića uz zvuk sirene.

19:21

40' - SORKIN, VILDOZA!

Sorkin ispravlja promašaj Brauna, Vildoza promašuje trojku, 23,5 sekundi do kraja - 69:68.

19:20

39' - NEZAUSTAVLJIVI BRAUN

Lorenco Braun je nezaustavljiv, Zvezda nema rešenje za njega, pogodio je u prodoru - 69:66. Ivanović je tražio tajm-aut.

19:17

38' - DOBRIĆ POLOVIČAN

Dobrić je polovičan sa penala, Braun je na drugoj strani dao oba - 69:64! Još dva minuta do kraja!

19:14

37' - MARTIN OPET!

Sjajna odbrana Zvezde, Martin hvata loptu, šalje loptu za Dobrića koji u kontri pogađa - 68:60.

19:11

37' - MARTIN I PROMAŠAJ HOLINSA

Martin pogađa dva penala, Holins promašuje za tri, a Martin je ponovo fauliran i ponovo je bio siguran - 66:60.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:09

36' - DRAMA!

Nastavlja se drama - 62:60!

19:08

35' - LAZIĆEVI PROTESTI

Lazić je iznudio faul u napadu, pa je pokušao da iznudi još jedan faul, sudije su pokazale da je napravio grešku u koracima, počeo je da protestuje, Ivanović ga je izvadio iz igre, a Braun je poentirao - 62:60.

19:04

34' - MARTIN I ISPUNJEN BONUS

Martin poentira, a onda pravi faul, posle toga i Lazić pravi faul i time je Zvezda ispunila bonus na šest minuta pre kraja meča - 62:56.

19:00

33' - NEDOVIĆ!

Majstorija Nedovića, fintom je prevario igrača, ostao sam i pogodio trojku, onda je proslavio, a Makabi je tražio tajm-aut - 60:54!

18:59

32' - NEDOVIĆ, NIBO, PA TROJKA IVANOVIĆA!

Nedović pogađa posle prodora, Nibo je zatim fauliran, dao je koš i pogodio slobodno bacanje. A onda, trojka Ivanovića - 57:52!

18:57

31' - BRAUN SA PENALA

Lorenco Braun daje oba poena sa penala, nastavlja se neizvesnost - 52:49.

18:52

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Zvezda ima prednost - 50:47. Mitrović je pogodio pod faulom, dao dodatno bacnaje ,a Martin iz Makabija napravio je peti faul i završio je meč. Dibartolomeo je pogodio za tri.

18:49

28' - NEDOVIĆ

Nedović pogađa sa penala, pa je potom izblokrian na prodoru.

18:47

27' - BRAUN NASTAVLJA DA PRAVI PROBLEME

Lorenco Braun nastavlja da pravi probleme, pogađa posle prodora - 45:44.

18:44

26' - KONAČNO, ZVEZDINI POENI

Nedović je pogodio za tri, to su prvi poeni Zvezde iz igre posle osam minuta, računajući i drugu četvrtinu, potom je i Mitrović poentirao - 43:39.

18:41

25' - BRAUN ZA VOĐSTVO MAKABIJA!

Braun krade loptu i u kontri pogađa za vođstvo Makabija - 38:39!

18:37

23' - HOLANDOVE GLUPOSTI

Gluposti Holanda, izlazi iz igre, Sorkin poentira - 37:33.

18:35

22' - PRVI POENI POSLE PET MINUTA!

Na 3:12 pre kraja prvog poluvremena je Dobrić dao dva slobodna bacanja, posle toga nije bilo poena, sve do sada, pet minuta je prošlo, Sorkin je pogodio - 36:31.

18:21

STRELCI

ZVEZDA: Holand 4, Vildoza 6, Mitrović 2, Lazić, Martin 5, Dobrić 2, Ivanović 3 (2as), Nedović 2, Kuzmić 2, Petrušev 5, Bentil 5

MAKABI: Adams, Braun 9, Voldvin 4, Martin 2, Sorkin 6, Pnini, Dibartolomeo, Hilijard 2, Holins, Pojters, Nibo 3, Kolson 3

18:16

20' - POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme, Zvezda vodi posle prvih 20 minuta - 36:29. Holins je dao trojku uz zvuk sirene, sudije su pokazale da će pogledati snimak i ustanovile su da nije to učinio na vreme.

18:09

18' - SJAJAN POTEZ MARTINA

Igra Martin odlično u odbrani, pa se nagradio sjajnim potezom i poenima u napadu, u igri je i Stefan Marković - 36:29.

18:06

17' - ZAKUCAVANJE SORKINA

Bentil šutira za tri, veliki promašaj, pa brza kontra i zakucavanje Sorkina - 34:29.

18:00

15' - SERIJA MAKABIJA, PA TAJM-AUT

Makabi pravi mini-seriju, Dobrić promašuje ceo koš, Kolson daje trojku, Ivanović traži tajm-aut - 32:27. Ivanović je po povratku na teren dao trojku iz velike udaljenosti, ali je poništena, isteklo je vreme za napad pre šuta.

17:57

14' - IVANOVIĆ ZA "+10"

Trojka Ivanovića u poslednjim sekundama napada, Zvezda ima dvocifrenu prednost - 32:22!

17:55

12' - SJAJNA ASISTENCIJA

Sjajna asistencija Ivanovića za Mitrovića - 29:22.

17:49

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Zvezda ima prednost posle 10 minuta, Petrušev je dao trojku uz zvuk sirene - 27:18.

17:47

8' - DOBRI POTEZI HOLANDA

Nekoliko odličnih poteza Holanda, ukradene lopte, poeni i prednost srpskog tima - 20:14.

17:44

7' - ZVEZDA VODI

Zvezda ima prednost, ali Braun nastavlja da pogađa, dao je treću trojku iz isto toliko pokušaja - 18:14.

17:40

5' - BENTIL, PA VILDOZA!

Bentil daje sva tri slobodna bacanja, pa Vildoza pogađa za tri, Braun uzvraća - 13:10.

17:37

4' - BLOKADA ZA KUZMIĆA!

Pojters blokira Kuzmića, usledio je tajm-aut  - 7:7.

17:35

3' - GREŠKA LAZIĆA, PA ISKUPLJENJE

Odlična odbrana Bentila, kontra, Lazić šutira trojku u tranziciji, pogađa prvi obruč. Potom se iskupljuje i uspeva da iznudi faul u napadu, Kuzmić zatim poentira, a Braun daje trojku za vođstvo gostiju - 4:5.

17:32

1' - BENTIL

Prve poene na meču dao je Bentil - 2:0.

17:28

PETORKA ZVEZDE

Ovo je petorka Zvezde: Vildoza, Lazić, Dobrić, Bentil, Kuzmić

17:24

PREDSTAVLJANJE IGRAČA

U toku je predstavljanje igrača, zvižduci za Makabi, aplauzi za igrače Zvezde.

Izvor: MONDO

17:05

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Pioniru počinje u 17.30 časova.

16:47

NEDOVIĆ OTKRIO - EVO ŠTA JE DUŠKO PROMENIO

Posle pobede protiv Albe Nemanja Nedović pričao je i o treninzima kod Duška Ivanovića, kao i o promenama koje je on uveo u tim.

"Naš mentalitet se promenio. Počeli smo da verujemo u sebe, pre svega. Naravno, uz prilagođavanja dolaskom novog trenera. Mislim da smo sada više tim, to je ono što nas je vodilo do pobede, jer nije lako pobediti Albu u Berlinu u produžetku. Promenio je detalje u pripremi, imali smo jasnu ideju kako da napadnemo Albu i kako da se branimo. Naravno, pokazali smo da ima još mnogo mesta za napredak", rekao je Nedović.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

16:40

OČEKUJE SE PUN PIONIR

Postoji veliko interesovanje navijača za ovaj meč, a prema informacijama iz Crvene zvezde očekuje se pun Pionir.

16:33

NIKOLA IVANOVIĆ: MORAMO DA ODGOVORIMO!

Očekivanja od ovog meča izneo je i Nikola Ivanović.

"Jeste ova nedelja malo teža, ali veliki smo posao odradili u Berlinu, posebno način na koji smo pobedili utakmicu. Protiv Makabija nas očekuje utakmica protiv ekipe koja je u brojnim aspektima dosta slična kao i ekipa Albe, dosta trčanja, napad u prvih 5 sekundi, utrčavanja, bekovi koji nalaze dobra rešenja u tim prvim sekundama napada. Fizički moramo da odgovorimo na ekipu koja je atletski možda i najpotentnija u Evropi. Defnitivno na taj način moramo da pristupimo meču, gde je svaka lopta bitna. Šansa da zabeležimo dve pobede zaredom, igramo pred naim navijačima i imamo samim tim i obavezu da odigramo kvalitetan meč", rekao je Nikola Ivanović.

16:28

IVANOVIĆ: IGRAMO PROTIV JAKOG TIMA

Pred ovaj meč oglasio se i Duško Ivaonvić.

"Biće teško, igramo protiv, po meni, jedne od najjačih i najsnažnijih ekipa u ligi. Izvanredni su u skoku, izvanredni u reketu, odlično igraju 1 na 1, Lorenco Braun je bio glavni igrač Španije i to je pokazao. Mi možemo da igramo sa njima 1 na 1, da pravimo neke rotacije, ali kao što sam rekao - mi verujemo. Videćemo. Zdravstveno smo ok, momci će biti dobro, svi su spremni, rekao je Ivanović.

Izvor: Bane T. Stojanovic/ATAIMAGES

16:24

POSLE KOŠARKE - FUDBAL

Svi navijači Zvezde koji dođu da gledaju meč protiv Makabija, moći će u hali da gledaju i prenos meča fudbalera Srbije i Brazila na Svetskom prvenstvu.