Ovo je raspored u borbi za ABA 2 TITULU: Gledaćemo bh. derbi u ČETVRTFINALU!

Poznat je "kostur" finalnog turnira, koji će se u aprilu igrati u Domžalama.

raspored plej ofa aba 2 lige  Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Ove nedjelje završen je peti ligaški ABA 2 "balon", nakon kojeg je postao poznat kostur za finalni turnir koji će se u aprilu održati u Domžalama!

Turnir u Širokom Brijegu, koji se održavao od ponedjeljka u dvorani Pecara, odredio je izgled tabele, koju uz samo jedan poraz predvodi Helios, domaćin fajnal-ejta i najveći favorit za titulu i plasman u ABA 1 ligu.

Slovenci će u četvrtfinalu plej-ofa odmjeriti snage sa Pelisterom, koji je ligaški dio sezone završio na osmom mjestu, uz omjer 7-6.

Na drugom mjestu, iza Heliosa, završio je još jedan bivši učesnik jadranske elite, Krka. Tim iz Novog Mesta, koji je ligaški dio zavrpio sa učinkom od deset pobjeda i tri poraza, nadmetaće se za polufinale sa nikšićkom Sutjeskom (8-5).

U četvrtfinalu će se igrati i bh. derbi, s obzirom na to da će se sastati trećeplasirani Borac Banjaluka i šestoplasirani Široki koji su sezonu završili uz omjer 9-4, baš kao i Podgorica i prošlosezonski šampion Zlatibor, koji čine posljednji četvrtfinalni par.

Podsjetimo, osvajač ABA 2 lige izboriće direktan nastup u višem rangu sljedeće sezone, dok će poraženi finalista za mjesto u eliti razigravati za ekipom koja takmičenje u ABA 1 završi na 13. mjestu.