SP (U-19): Poraz Srbije od Litvanije

Izabranici selektora Dejana Mijatovića loše započeli drugi krug takmičenja na šampionatu svijeta u Letoniji.

SP (U-19): Poraz Srbije od Litvanije Izvor: MONDO

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Litvanije rezultatom 71:54 (19:8, 14:13, 15:22, 23:11) u utakmici prvog kola F grupe osmine finala Svjetskog prvenstva u Letoniji.

Srpski juniori su veoma loše počeli utakmicu, što je rival iskoristio i stekao prednost od 12 poena poslije prvih 20 minuta.

U nastavku su "orlovi" pojačali tempo, smanjivali prednost protivnika, a kada je u 32. minutu na semaforu pisalo 48:48, očekivalo se da će napraviti preokret.

Uslijedila je serija Litvanaca od 13:0, na koju srspki tim nije imao odgovor - punih šest minuta nije uspio da poentira, što je i odlučilo pitanje pobjednika.

Najefikasniji u timu selektora Dejana Mijatovića bili su Aleksandar Cvetković sa 15 poena, dok su Nemanja Bešović i Petar Lambić postigli po 10 pogodaka.

Kod pobjednika, istakao se Dovidas Redikas sa 17 koševa, dok je nezadrživ pod košem bio Jonas Vilančijunas, uz 18 poena upisao je i 10 skokova.

Juniori Srbije sastaće se u utorak od 11.15 časova sa vršnjacima iz Hrvatske u meču drugog kola grupe F.

Hrvatska je u prvom meču nadigrala Egipat sa 83:81.