Dame i gospodo, novi tim menadžer košarkaške reprezentacije Srbije je...
Nebojša Neša Ilić!
Nekadašnji košarkaš i tim menadžer Crvene zvezde, ovog puta u plavoj majici nacionalnog tima, bio je iznenađenje "prozivke" koju je u ponedjeljak obavio Dušan Ivković.
Selektor je još pri saopštavanju spiska rekao da funkciju tim menadžera više neće moći da obavlja Miroslav Berić. Kao nasljednik je pominjan Dejan Milojević, ali je na kraju zadatak povjeren Iliću.
"Pozvali su me ljudi iz Saveza, Bodiroga i Andrija (Kleut), koji su vjerovatno imali u opticaju još neka rješenja. Razgovor sa mnom trajao je jedan minut, nema tu šta da se priča. Meni je stvarno čast da budem uz ovu ekipu i selektora", kratko je objasnio Ilić.
"Tu sam da budem servis reprezentativaca, a znam da će im taj servis biti potreban, jer su dva i po mjeseca stvarno mnogo vremena. Na meni i na nama je da uradimo sve da igračima taj period prođe što kvalitetnije".
Ilić je dodao da će do kraja Evrobasketa biti "milijardu sitnica" koje se moraju riješiti, ali da je olakšavajuća okolnost to što je plan i program priprema već definisan do najsitnijih detalja.
"Vjerujte da se moj posao radi od nula do 24, ali navikao sam na to uz Pešića, Trifu, Zmaga i ostale Zvezdine trenere. Igrače dobro poznajem i tu neće biti problema".
Nebojša Ilić imao je simboličnu rolu u seniorskoj reprezentaciji bivše Jugoslavije, ali je 1987. uzeo zlato na juniorskom SP u Bormiju, sa generacijom čiji su lideri bili Kukoč, Divac, Đorđević i Rađa, a selektor Svetislav Pešić.
(MONDO)