EP (U-18): Domaćin prejak za "orliće"

Reprezentacija Srbije poražena od Poljske, koja je pitanje pobjednika riješila u trećoj četvrtini - 61:70.

EP (U-18): Domaćin prejak za "orliće" Izvor: MONDO

"Orlići" su doživjeli drugi poraz na Evropskom prvenstvu (igrači do 18 godina) u Vroclavu.

Poslije Turaka u prvoj fazi takmičenja, i Poljaci su ih savladali u četvrtfinalnog grupi - 70:61 (19:14, 12:15, 23:16, 16:16).

Ekipe su meč dočekale sa istim skorom 2-1, a domaćin šampionata se pobjedom značajno približio plasmanu u četvrtfinale. Uprkos porazu, tim Marka Ičelića i dalje ima šanse da stigne do eliminacionih borbi. U posljednjem kolu sastaće se sa Hrvatskom.

Poljaci su bolje startovali i poveli 6:0, zatim 9:2, a onda i 14:7. Međutim, "orlići" su brzo vratili utakmicu "u egal", početkom druge dionice izjednačili su na 19:19 i do kraja poluvremena vodila se ravnopravna borba, najviše zahvaljujući raspoloženim Vasiliju Mićiću (11 poena u prvom poluvremenu) i Nemanji Bezbradici (devet poena). Na drugoj strani, nezaustavljiv je bio Pjotr Njedzviedzki - 16.

Na odmor se otišlo vođstvom domaćina - 31:29.

Kada su se igrači vratili na teren Poljaci su dodali gas i serijom 15:4, odnosno 21:9 napravili nedostižnu prednost. Najveću razliku Poljaci su imali u uvodu posljednje četvrtine - 65:48. Kasnije su samo utakmicu rutinski priveli kraju.

Njedzviedzki je bio najefikasniji, zaustavio se na 22 poena, Mateuš Ponitka na 14... Mićić je na kraju imao 13 poena, Nenad Miljenović 12, a dvojica Nemanja, Bezbradica (šest skokova) i Dangubić po 11.

Mićić i Bezbradica su u drugom poluvremenu ubacili samo po dva poena.