EP (U-18): Srpski tajfun pomeo Hrvate!

"Orlići" rasturili selekciju Hrvatske na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

EP (U-18): Srpski tajfun pomeo Hrvate! Izvor: MONDO

Izvanredna igra i isti takav rezultat omladinske reprezentacije Srbije na Evropskog prvenstva u poljskom Vroclavu.

Srbija - Hrvatska 84:59 (18:18, 29:18, 24:11, 13:12) u 3. kolu Grupe E i ukupno treći trijumf "orlića" na turniru (uz dva poraza).

Plašio se selektor Mladen Iličić da će poslije poraza od Poljske njegova ekipa klonuti duhom, izgubiti samopouzdanje...Odgovor ekipe na bojazni selektora bio je pravi.

Teško je izdvojiti jednog ili dvojicu igrača koji su nosili ekipu. Upravo je timska igra donijela Srbiji visoku i apsolutno zasluženu pobjedu nad momcima iz Hrvatske.

Poslije izjednačene prve četvrtine, počeo je srpski uragan. Vasilije Micić (na slici) i Popovski-Turnjanin pokrenuli su mašinu i Srbija je konstantno povećavala razliku. U trećoj četvrtini ona je dosegla +20 (59:39), a do kraja meča i blizu +30 (80:51 i 82:53).

Zanimljivo je da su se u srpskom timu gotovo svi upšisali u strijelce (osim Nikole Radičevića), dok suHrvati imali čak petoricu igrača pored čijih imena je stajalo 0 poena.

SRBIJA U18: Radičević 0, Dangubić 5, Micić 12, Popovski Turanjanin 12, Avramović 2, Mitrović 10, Miljenović 11, Krstić 10, Janković 8, Milošević 8, Bezbradica 4, Mišković 2.