Savanović "slomio" Ukrajince

"Orlovi" ostvarili prvu pobjedu na turniru "Spor Toto svjetski kup". U drugom kolu "stradali" Ukrajinci - 83:57.

Savanović "slomio" Ukrajince Izvor: MONDO

Poslije poraza minimalnim rezultatom od Njemačke na startu turnira "Spor Toto svetski kup" u Izmiru (58:59), u petak su "orlovi" bili ubjedljivi protiv Ukrajine - 83:57 (21:21, 17:16, 22:11, 23:9).

Pobjednik je odlučen krajem treće četvrtine kada se razigrao Duško Savanović i "vezao" sedam poena. Na kraju treće i u četvrtoj dionici Srbija je napravila seriju 16:1 i došla do 74:49, odnosno trojkom Rašića do 77:51, što je bila i najveća razlika. Upravo su na "plus 26" i završili utakmicu.

Ukrajinci su prvi koš iz igre u posljednjoj četvrtini dali tek na 140 sekundi prije kraja.

Za razliku od Turaka, koji su u četvrtak "ispustili" prednost od 15 poena sa poluvremena i tek poslije produžetka savladali Ukrajince, "orlovi" su se mučili u prvoj polovini.

Uspjeli su da poslije tehničke greške protivnika da dođu do 38:31, ali su dozvolili Ukrajincima da serijom 6:0 na odmor odu rezultatom - 37:38.

Ipak, kasnije se razigrao Savanović, za njim su ruku "opustili" i ostali i uz čvršću odbranu do izražaja je došla razlika u kvalitetu učesnika predstojećeg Evropskog prvenstva u Litvaniji.

Srpski košarkaši su znatno bolje šutirali nego protiv Nijemaca, pogodili su osam trojki iz 17 pokušaja (Savanović 2/2, Rašić 3/5), a veliki razliku napravili su i u skoku - 41:29.

Selektor Dušan Ivković je, shodno običaju, odmarao dvojicu igrača, ovaj put Kostu Perovića i Milenka Tepića.

Najefikasniji na meču bio je Savanović sa 22 poena, uz četiri skoka i tri asistencije, Nenad Krstić je dodao 15 poena, i uhvatio pet lopti, Aleksandar Rašić, je ubacio 13 poena i pet puta asistirao...

SRBIJA: Teodosić 5 (4sk, 6as), Rašić 13 (5as), Paunić 2 (5sk), Bjelica 2 (4sk), Marković 5 (4sk, 4as), Tripković 2, Kešelj, Krstić 15 (5sk), Mačvan 9, Savanović 22 (4sk, 3as), Marjanović 6, Milosavljević 2.

Reprezentacija Srbije će posljednji meč u Izmiru igrati u subotu (18 sati) protiv Turske.