EP: BiH nije uspjela

BiH nije uspjela pobijediti Makedoniju i vraća se kući sa Evropskog prvenstva.

EP: BiH nije uspjela Izvor: MONDO

Košarkaši BiH nisu uspjeli savladati Makedoniju u posljednjem kolu grupe C i samim tim nisu uspjeli izborili plasman među 16 najboljih ekipa.

Makedonija je slavila 75:63 ( 16:17, 19:21, 18:9,22:16).

Ključ pobjede Makedonije je sjajna treća četvrtina, koju su dobili 18:9. Makedonci su na početku drugog poluvremena sjajno odigrali prije svega u odbrani i BiH nisu dozvolili da postigne poen čak šest minuta.

Tu su napravili prednost, koju su sačuvali do kraja i na kraju su prvi put u istoriji izborili plasman u narednu rundu takmičenja.

Na ovom šampionatu BiH je pobjeđivala kad je na visini zadatka bio Mirza Teletović, a na žalost košarkaš Kahe Laboral nije bio na nivou jučerašnje utakmice protiv Hrvatske kada je postigao 26 poena ( večeras samo osam).

Iz grupe C dalje će Makedonija, Grčka i Finska.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Mekejleb sa 22 poena, Antić je dodao 15,a Gečevski 13.

U timu BiH Đedović najbolji sa 15, dok je Bajramović postigao dva poena manje.

Grupa C

Finska - Crna Gora 71:65

Grčka - Hrvatska 74:69

Makedonija - BiH 75:63

TABELA: Grčka 4-1, Makedonija 4-1, Finska 2:3, Bosna i Hercegovina 2-3, Hrvatska 2-3, Crna Gora 1-4.