EL: Olimpijakos bez sreće

Tim Dušana Ivkovića i Marka Kešelja opet poražen u gostima poslije drame - 64:63 za Kantu. Proradio Džerels, Zagreb nastavlja da gubi.

EL: Olimpijakos bez sreće Izvor: MONDO

Umjesto na čelu tabele A grupe sa skorom 3-1, Olimpijakos (1-3) zajedno sa Bilbaom drži "fenjer" u rukama.

Tvrda utakmica sa Benetom iz Kantua, u kojoj su Pirejci imali "plus šest" u posljednjoj četvrtini, riješena je uspješnim potezima Đorđija Šermadinija. Gruzijski centar je sedam sekundi prije kraja pogodio jedno slobodno bacanje, a potom udario "bananu" Kajlu Hajnsu i sačuvao vođstvo.

Olimpijakos je prošle nedjelje izgubio u Vitoriji od Kahe Laboral košem Pabla Priđonija dvije sekunde prije kraja.

Marko Šćekić postigao je osam poena za Kantu (bez promašaja), Vladimir Micov samo dva za 19 minuta, dok je u timu Dušana Ivkovića drugi strijelac, iza Spanulisa, bio Marko Kešelj. Ubacio je 11 poena uz šut za trojku 3/5.

Kurtis Džerels sa 15 poena je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf Fenerbahčea u Bilbau - 73:70.

Domaći su bili nadomak pobjede, vodili su sa 67:59 i onda za pet minuta dali još samo tri poena! Fenerbahče je za to vrijeme postigao 14 poena, sve preko Džerelsa, Onana i Preldžića, što je bilo dovoljno za preokret.

Prokom i Zagreb ostaju jedini timovi Evrolige koji nisu okusili slast pobjede, pored Žalgirisa koji će imati realnu šansu da probije led u četvrtak protiv Bamberga.

Poljake je na njihovom parketu srušio Uniks - 68:72, a "prelomio" je trojkom američki veteran Henri Domerkant.

Zagreb je poslije serije katastrofalnih poraza nagovijestio iznenađenje u Malagi, dobivši prvu četvrtinu protiv Unikahe sa 27:19. Međutim, domaćin je uzvratio serijom od 21:3 i u drugom poluvremenu rutinski sačuvao dvocifrenu prednost - 99:85.

Za utjehu "mravima" podatak da su uspjeli da riješe u svoju korist čak dvije četvrtine!

U prethodna tri kola dobili su samo jednu od 12 i to posljednju u meču protiv Panatinaikosa, kada su već bili na "minus 28".

REZULTATI I PAROVI 4. KOLA:

Grupa A

Kantu - Olimpijakos 64:63
(Markonato 10, 6sk, 3blk, Šćekić 8, Micov 2 - Spanulis 23, Kešelj 11, 4sk)

Bilbao - Fenerbahče 70:73
(Banić 17, 5sk - Bogdanović 19, Džerels 15)

Nansi - Kaha Laboral (četvrtak, 20.45)

TABELA: Kaha Laboral 3-0, Kantu 3-1, Fenerbahče 2-2, Nansi 1-2, Bilbao 1-3, Olimpijakos 1-3.

Grupa B

Unikaha - Zagreb 99:85
(Žorić 14, Roulend 12, 5sk, 4as - Kasun 23, 7sk)

Žalgiris - Bamberg (četvrtak, 18.45)
Panatinaikos - CSKA (četvrtak, 21.00)

TABELA: CSKA 3-0, Panatinaikos 3-0, Unikaha 3-1, Bamberg 1-2, Žalgiris 0-3, Zagreb 0-4.

Grupa C

Efes - Makabi (četvrtak, 19.00)
Šarlroa - Emporio Armani (četvrtak, 20.30)
Partizan mt:s - Real (četvrtak, 20.45)

TABELA: Real 2-1, Efes 2-1, Makabi 2-1, Partizan mt:s 1-2, Emporio Armani 1-2, Šarlroa 1-2.

Grupa D

Olimpija - Galatasaraj 70:79
(Ćapin 15, Varda 14 - Aldemir 18, 11sk, Šip 17)

Prokom - Uniks 68:72
(Motijunas 19, 9sk, Lafajet 14, 5as - Domerkant 23)

Barselona - Montepaski (četvrtak, 20.45)

TABELA: Barselona 3-0, Montepaski 3-0, Galatasaraj 2-2, Uniks 2-2, Olimpija 1-3, Prokom 0-4.