ABA: Budućnost zaustavila šampiona

Košarkaši Budućnosti nadigrali su u "Morači" šampiona ABA lige, Partizan mt:s, u posljednjem meču 10. kola sa 76:68.

ABA: Budućnost zaustavila šampiona Izvor: MONDO

Podgoričani su pred skoro 5.000 navijača slavili po četvrtinama 17:17, 22:16, 18:20, 19:15.

Crno-bijeli su bolje otvorili duel, poveli su sa 5:0, a zatim i 17:11, kada su Podgoričani serijom 6:0 stigli do izjednačenja na kraju prvog kvartala. Raspoloženi domaćini su nakon toga "dodali gas" i kako je meč odmicao rasla je i njihova prednost, zahvaljujući kontranapadima - na poluvremenu su imali 39:33.

Partizan mt:s je po dolasku sa velikog odmora pokušao da uhvati priključak, a Dragan Milosavljević je sa dvije trojke omogućio svom timu da priđe na "minus jedan" (51:52) u 27. minutu meča, ali to je bio kraj.

Podgoričani su na startu posljednje četvrtine nanizali seriju 10:0 i stigli do vođstva od 67:53 u 34. minutu. To je bila nenadoknadiva prednost za crno-bijele, koji su do kraja neznatno ublažili poraz.

Partizan mt:s, koji se očigledno i psihički i fizički ispraznio u velikoj pobjedi protiv Makabija u Evroligi u četvrtak, na duelu u Podgorici upisao je 21 skok, od čega samo jedan ofanzivni, odnosno 15 manje od protivnika. Uz to crno-bijeli su imali i 13 izgubljenih lopti (Budućnost 10).

Duel u Podgorici bio je posljednji Nikole Pekovića u dresu Partizana, budući da se gorostasni Crnogorac poslije okončanja lokauta vraća u NBA ligu i ekipu Minesote.

Najbolji u redovima Budućnosti bili su Marko Popović sa 13 i Bojan Krstović sa 12 poena.

Kod Partizana Dragan Milosavljević je upisao 17, a Vladimir Lučić i Nikola Peković zabilježili su po 12 pogodaka

Partizan sada ima skor 7-3, dok je Budućnost upisala šestu pobjedu, uz četiri poraza.

Zlatorog - Hemofarm 76:68

TABELA: Makabi /-1/ 9-0, Cedevita 8-2, Partizan 7-3, Olimpija 7-3, Budućnost 6-4, Cibona 6-4, Široki 5-5, Zagreb 5-5, Hemofarm /-1/ 4-5, Radnički 4-6, /-1/ Krka 2-8, Crvena zvezda 2-8, Helios 2-8, Zlatorog 2-8.