ABA: Cibona rutinski preko Zvezde

Crveno-bijeli doživjeli i deveti poraz u 11 kola ABA lige. Cibona riješila meč već na poluvremenu - 87:73 (52:33).

ABA: Cibona rutinski preko Zvezde Izvor: MONDO

Nastavlja se agonija Crvene zvezde Beograd u regionalnom takmičenju, a naročito na gostovanjima.

Cibona ove sezone nije ni sjenka nekadašnjeg evroligaša, ali je u domu Dražena Petrovića za sada nedodirljiva za protivnike iz ABA lige.

"Cibosi" su kod kuće upisali i peti trijumf ove sezone, dok je Zvezda doživjela peti poraz na isto toliko gostovanja. Jedini meč na kojem su crveno-bijeli imali šansu da trijumfuju bio je onaj protiv Krke u Novom Mjestu (75:73).

Ovog puta, znatno iskusnija Cibona nije dala timu Svetislava Pešića ni gram nade - 87:73 (22:17, 30:16, 19:20, 16:20).

Pobjednik je bio poznat poslije 20 minuta igre, kada je na semaforu pisalo 52:33. Zvezda je do tog trenutka imala 13 izgubljenih lopti (na kraju 22) i promašila osam slobodnih bacanja.

Uz to je domaćina služio šut, za trojku 7/13, a iz igre ukupno 63 odsto, pa nije ni čudo što su "vukovi sa Tuškanca" stekli tako ubjedljivu prednost.

Cibona je preko raspoloženog Tomislava Zubčića povela 17:7, a Zvezda uspjela da uhvati priključak i priđe na 22:19, odnosno 24:21, s tim da nije maksimalno iskoristila tehničku grešku dosuđenu klupi Zagrepčana u 12. minutu.

Kola su definitivno otišla nizbrdo kada je Hrvoje Kovačević pogodio sva tri slobodna bacanja poslije faula Milutinovića (27:21), Nedović nesmotreno krenuo na ulaz i promašio, a zatim Damjan Rudež i Brajan Čejs ušli u seriju koševa.

Crveno-bijeli su pokušali nešto da urade zonskim presingom, ali sve je to bilo kratkog daha i svelo se na pokoju ukradenu loptu i kontranapad. Premalo da se neutrališu silne greške i propusti na oba kraja terena...

Ni sudije se nisu proslavile sviranjem brojnih prekršaja u napadu, a kada je Tomislav Zubčić ubacio trojku od tablu za 50:31, postalo je sasvim jasno "koliko ima sati".

Drugo poluvrijeme donijelo je igru kao u pripremnom periodu, u kojoj Cibona nijednog trenutka nije morala naročito da zapne kako bi sačuvala ubjedljivu prednost. Zvijezdi ostaje da narednog petka proba da pobjedi Široki u Pioniru, pa da dočeka "vječiti derbi" u koliko-toliko pozitivnoj atmosferi.

Na kraju i podatak da je zvanični debi u crveno-bijelom dresu ostvario bek Nikola Vasić, koji se našao u timu umjesto Filipa Čovića.

CIBONA: Čejs 13, Suton 4, Zubčić 14, Barbur 11, Rudež 13, Marčinković, Lalić 4, Rozić 9, Harper, Žižić 8, Kus 6, Kovačević 5.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković 6, Marković, Ilić 6, Lazić 9, Nedović 3, Lešić 7, Subotić 11, Nikolić 8, Vasić 8, Milutinović 5, B. Popović 8, P. Popović 2.

Partizan mt:s - Olimpija 19.00

TABELA: Makabi 9-0, Cedevita 8-2, Partizan mt:s 7-3, Olimpija 7-3, Cibona 7-4, Budućnost 6-4, Široki 5-5, Zagreb 5-5, Hemofarm 4-5, Radnički 4-6, Krka 3-8, Zlatorog 2-8, Crvena zvezda 2-9, Helios 2-9.