Zagreb srušio Makabi, Radnički lagano

"Mravi" nanijeli lideru prvi poraz u ABA ligi, Kragujevčani poslije opuštanja u drugoj četvrtini deklasirali Zlatorog.

Zagreb srušio Makabi, Radnički lagano Izvor: MONDO

Ovonedjeljni izlet u Evropu "ponosa Izraela" bio je više nego neuspješan.

Na katastrofalan poraz od Reala u okviru Evrolige (88:64), Makabi se nadovezao i neuspjehom u Zagrebu - 81:74 (28:19, 11:19, 19:19, 23:17).

Briljirao je reprezentativac Hrvatske Krunoslav Simon sa 26 poena, ali je Zagreb timskim naporom i doprinosom više igrača uspio da odbije sve napade gostiju u finišu.

Tim srpskog stručnjaka Vladimira Androića šutirao je trojke 12/21.

Makabi je posljednji put vodio u 28. minutu (50:53), preokret su napravili Kasun i Mašić, da bi Ožbolt i Rančić trojkama na početku četvrte četvrtine dali krila hrvatskom prvaku.

Kako taj tim sada izgleda drugačije u odnosu na prvih nekoliko kola, kada je gubio od Partizana sa 28, a od Cedevite čak sa 46 poena razlike!

Radnički je bez većih poteškoća upisao četvrtu uzastopnu, a ukupno šestu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Zlatorog uprkos velikoj borbenosti nije mogao da bude ravnopravan rival u dvorani Jezero - 88:71 (26:11, 16:30, 27:10, 19:20).

Tandem Amerikanaca Dejvid Sajmon - Majk Skot ravnopravno je podijelio čak 51 poen, Stefan Sinovec dodao je 12, Boris Bakić osam, a novajlija Saša Bratić šest.

Plejmejker Stiven Marković zabilježio je osam asistencija.

Partizan mt:s - Olimpija 19.00

TABELA: Makabi 9-1, Cedevita 8-2, Partizan mt:s 7-3, Olimpija 7-3, Budućnost 7-4, Cibona 7-4, Zagreb 6-5, Široki 5-5, Radnički 5-6, Hemofarm 4-6, Krka 3-8, Crvena zvezda 2-9, Helios 2-9, Zlatorog 2-9.