ABA: Zagreb nije više Cibonin grad

Cibona definitivno nije više dominantna u prestonici Hrvatske. Poslije Cedevite, pobjedu nad Cibosima u ABA ligi zabilježio je i Zagreb - 82:77.

ABA: Zagreb nije više Cibonin grad Izvor: MONDO

Serijom 15:0 sredinom posljednje četvrtine, aktuelni prvak Hrvatske Zagreb zabilježio je pobjedu u 12. kolu ABA lige protiv gradskog rivala i najpoznatijeg kluba iz tog grada, Cibone.

Uslovno rečeno gosti u Memorijalnom centru "Dražen Petrović" vodili su deset poena razlike početkom posljednje dionice, ali je najviše zahvaljujući Krunoslavu Simonu, domaći tim upisao šestu pobjedu u posljednjih sedam kola - 82:77 (17:14, 18:22, 20:23, 27:18).

Cibona je uz sedam poena u nizu Andrije Žižića stigla do obećavajućih 58:68 u 33. minutu utakmice, ali je to samo bio uvod u seriju Zagreba od 15:0, poslije koje se "cibosi" nisu oporavili do kraja, iako su odbijali da se predaju i kada su gubili 73:68, odnosno 78:71...

Trojkom Damjana Rudeža za 78:74 u posljednjem minutu utakmice, donekle se otvorila prilika za Cibonu da napravi preokret, ali je Zagreb rutinski priveo utakmicu kraju uspješnim izvođenjem slobodnih bacanja. Pred "odljepljivanja" Cibone na deset poena razlike i potom pomenute serije "mrava", viđena je egal utakmica u kojoj su se timovi smjenjivali u vođstvu.

Na kraju, MVP meča, a možda i cijelog kola regionalne lige, bio je Simon, koji je Ciboni ubacio 29 poena, uz perfektno izvođenje slobodnih bacanja - 12/12. Pratio ga je centar Mario Kasun sa 13 poena i 14 skokova, dok je prva figura poraženog tima bio Rudež sa 23 poena.

Prije dva kola, Cibona je kao gost doživjela ubjedljiv poraz od Cedevite rezultatom 95:69, dok je Zagreb poslije očajnog starta zabilježio šestu pobjedu u sedam kola, u seriji koju je uspio da prekine samo Radnički u Kragujevcu, a u kojoj su padali Crvena zvezda, Zlatorog, Helios, Krka, Makabi i sada Cibona.

Crvena zvezda - Široki 83:72

TABELA: Makabi 10-1, Cedevita 10-2, Partizan 8-4, Budućnost 8-4, Olimpija 8-4, Zagreb 7-5, Cibona 7-5, Radnički 6-6, Široki 5-7, Hemofarm 4-7, Zvezda 3-9, Krka 3-9, Helios 2-10, Zlatorog 2-10.

(MONDO, foto: adriaticbasket.com)